Sobotní výprava táborského týmu na Vysočinu skončila nezdarem. Hosté od Jordánu sice víc než třicet minut hry hájili nejtěsnější náskok, ale v úvodu závěrečné periody přišli během osmatřiceti vteřin o všechno. V emotivní partii jim nepomohl k bodovému zisku ani fantastický výkon brankáře Tomáše Klestila, už jen proto, že na opačné straně hřiště si neméně zdatně počínal americký gólman Christopher Groh.

PELHŘIMOV – HC TÁBOR
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 42. Plachý (Vysloužil), 43. Port (Votápek) - 11. Kellner, rozhodčí: Veinfurter - Špringl, Pechánek, vyloučení: 13:15 - navíc Matušík (Tábor) 10 minut OT, diváků: 560
 SESTAVY – Lední Medvědi Pelhřimov: Groh – Kubát, Port, D. Kasalý, Hájek, Srdínko, Adam, Marek Hadrava, F. Kasalý, Martin Hadrava, Kopic, Votápek, Plachý, Doležal, Duplijaku, Vysloužil, Bezděk, Siřiště. HC Tábor: Klestil - Černý, Havran, Hlaveš, Kanov, Heršálek, Košař, Tesař - Kellner, Krátoška, Seidl - Severa, Matušík, Kýhos - Blažek, Točík, Březina.

Už první třetina dávala tušit, že tu budou mít táborští hráči ve městě rekordů již tradičně velmi těžké. Domácí celek vstoupil do utkání s enormním zápalem, na který Jihočeši nedovedli stejným způsobem zareagovat. První střela na pelhřimovskou klec, která se narodila až s příchodem druhé desetiminutovky, byla ale gólová – Kellner byl při svém průniku velmi důsledný a zajistili Kohoutům těsné vedení.

V dalším průběhu se do scénáře zápasu vloudily i emotivní okamžiky a častá vyloučení na obou stranách. Lední Medvědi neslevili ze svého úsilí a hostující gólman Klestil byl v neustálé pohotovosti, ani Táborští ale nebyli bez šancí přidat druhý gól a získat potřebný klid. Oba brankáři ovšem servírovali divákům více než nadstandardní výkony a přes řadu šanci udrželi ve statistikách zápasu spíše fotbalový výsledek.

Ten ovšem přece jen doznal dvou podstatných změn, k čemuž stačil úsek necelých čtyřiceti vteřin. Brzy po zahájení třetí periody se domácí družina dočkala odměny za neutuchající nasazení, a zároveň hosté trestu za nikterak přesvědčivý výkon. Nutno dodat, že v tom sehrálo výraznou rolí štěstí na straně Pelhřimova. Jeho vyrovnání obstaral nešťastný odraz puku od brusle táborského mladíčka Tesaře, vítězný zásah byl ve skrumáži před Klestilem dosažen kopnutím puku za brankovou čáru, ovšem bez povšimnutí rozhodčích. Nic to ovšem nemění na tom, že si celek z Vysočiny tříbodový úspěch zasloužil. Kohouti sice ještě v závěru živili solidní nadějí na vyrovnání, ale hra v početní převaze a následně i bez brankáře jim potřebný užitek nepřinesla.

 Z TÁBORSKÉ ŠATNY - Arpád Györi, asistent trenéra HC Tábor: „Hodnotit takový zápas je vážně těžké. Chtěli jsme v Pelhřimově udělat dobrý výsledek a potvrdit předchozí herní zlepšení. Začátek zápasu jsme ale bohužel odehráli absolutně bez nasazení. V první třetině jsme se sice dostali do vedení, ale klidně to mohlo být obráceně. Ve druhé části jsme si vytvořili tři tutovky a mohli se uklidnit druhým gólem, ale to se nestalo. Ve třetí třetině jsme během čtyřiceti sekund vinou nedůrazu dostali dva hloupé góly. Musíme přiznat, že výsledek bohužel odpovídá hře, kterou jsme předvedli. A to nás ještě držel Tomáš Klestil v brance. Soupeř nám jasně ukázal, jak se dají zvládnout zápasy ryzí bojovností. K poctivé práci a chuti rvát se o výsledek se nutně musíme vrátit i my."

V příštích dnech mají táborští hokejisté před sebou sérii tří domácích utkání. Už ve středu v 18 hodin přivítají poslední Vajgar Jindřichův Hradec, v sobotu ve stejný čas hostí tradičně silného soka z Kolína a příští středu rovněž o šesté hodině večerní dohrávají odložený duel s David servisem České Budějovice.