Opatření a vstupné

Jak je všeobecně známo, na základě opatření ministerstva a doporučení epidemiologů v souvislosti s nemocí covid-19 je zavedena povinnost nosit roušku na všech vnitřních hromadných organizovaných akcích do 100 osob. Totéž platí i ve všech zařízeních spravovaných společností TZMT včetně Zimního stadionu Tábor. Podle jejího vyjádření se navíc těchto akcí může zúčastnit maximálně 500 osob.

Klub HC Tábor proto žádá své fanoušky, aby všechna opatření při vstupu na stadion plně respektovali, a navíc mezi sebou v hledišti dodržovali patřičné rozestupy, např. sezením ob řadu a ob sedačku.

Na přípravné zápasy druholigového týmu HC Tábor platí jednotné vstupné 30 Kč, přičemž děti do 140 centimetrů výšky mají vstup zdarma. Ke vstupu na stadion je připraven výhradně vchod od Fanshopu HC Tábor (od pokladen). Vstup u recepce ZS bude uzavřen.

Pár slov k utkání

Pro táborské mužstvo představuje úterní duel druhou zápasovou prověrku v programu srpnové přípravy. Tu první absolvoval omlazený tým s řadou testovaných hráčů v Havlíčkově Brodě a podlehl domácím Bruslařům 3:5.

V domácí premiéře se dočká sestava kohoutů oproti úvodnímu testu výrazné proměny. Do hry se zapojí sedm obránců a čtyři kompletní útoky. V brance se divákům představí staronová posila Kristián Kolář. Vůbec poprvé uvidí táborští fandové v akci i další již potvrzené či potencionální posily: obránce Tomáše Pařízka a útočníky Jana Matiáška, Adama Přibyla, Dominika Šedivého, Dominika Pecku a Aleše Macháčka.

Pro zápas s Kolínem nemůže trenér Arpád Györi počítat s útočníky Štěpánem Kadilákem a Janem Bártou, kteří si přivezli zranění z brodské Kotliny. Nevyužije zatím ani obránce Davida Skočovského a forvarda Tadeáše Pejchala, kteří do přípravy naskočili později. Někteří další členové aktuálního širokého kádru dostali volno.

Vítěz loňské základní části druhé ligy a novic na scéně druhé nejvyšší soutěže skládá kádr pro nadcházející mistrovské boje a zdá se, že se mu to zatím daří. Kolínští hokejisté už stihli odehrát dva přípravné zápasy s budoucími prvoligovými soupeři a v obou si připsali na konto vítězství. Ústí nad Labem zdolali na severu Čech výsledkem 3:1, v Kadani vyhráli 4:3.

Do Tábora přiveze celek od Labe řadu hráčů, kteří v letní přestávce mužstvo posílili, ale i táborským divákům dobře známé tahouny z uplynulé druholigové sezony: mezi nimi i fenomenálního Davida Šafránka či snajpra Jana Stehlíka.