Hokejisté od Jordánu ve středu zapečetili základní část třetí nejvyšší soutěže. V současnosti už jejich myšlenky směřují vstříc sobotnímu startu vyřazovací části.

Na druhé straně hokejového bojiště stane silná družina z Moravských Budějovic. Táborský celek na něj po dlouhé době rukuje z méně výhodné pozice a k prvnímu zápasu zamíří na jih Moravy. Před domácími fanoušky, o jejichž podporu se budou chtít znovu mocně opřít, se kohouti představí hned v pondělí od 18 hodin. Série se hraje na tři vítězné zápasy.

Sobota: M. Budějovice Tábor (17).
Pondělí 5. března: Tábor M. Budějovice (18).
Středa 7. března: M. Budějovice Tábor (18).
Pátek 9. března (případný 4. duel): Tábor M. Budějovice (18).
Neděle 11. března (případný 5.): M. Budějovice Tábor (17).

„Čeká nás těžký, ale hratelný soupeř. Chceme uspět,“ burcuje před duelem s budějovickými žihadly útočník Radek Seidl, jedna z opor týmu.

Oba protivníci se z dosavadního průběhu sezony dobře znají a mají spolu srovnaný účet. Dvakrát se z vítězství radovali táborští hokejisté, ve dvou případech slavili Moravané.

Celek z jihu Čech si v nové kalendářním roce prošel velmi nepříjemným obdobím, jehož důsledkem se stal ústup z čelních pozic a umístění, které přestěhovalo roli papírového favorita do kabiny Moravských Budějovic. V play-off ovšem mnohdy oblékne hokejový kabát naruby a veškeré předpoklady vezmou za své.

Kohouti se navíc na sobotní osmifinálový start naladili vydřenou, přesto cennou výhrou nad Nymburkem v prodloužení (4:3). Radost z ní měl také asistent trenéra Arpád Györi, byť samozřejmě neopomněl popsat neduhy v táborské hře.

„Děláme stále hodně chyb. Navíc musíme být podstatně disciplinovanější. Každopádně je ale důležité, že jsme nakonec tenhle zápas vyhráli, a věřím, že to pro nás bude před play-off povzbuzení,“ řekl.

Návštěva na středeční zápas s Nymburkem klesla hluboko pod obvyklou hranici (412 diváků), ale při pondělní odvetě osmifinále by to mělo na stadionu znovu pořádně hučet. Na své oblíbené místo usedne i Zdeněk Maršálek ze Sezimova Ústí. O výsledek série má ale letos obavy.

„Odešla spousta hráčů, a to i během sezony. Kvalita šla dolů a na ty nejlepší soupeře letos nemáme. Na hokej jdu ale vždycky, když zrovna nemusím do práce. Navíc kluci na ledě hodně bojují, takže věřím, že klidně můžou přes Morávky postoupit,“ nechal se slyšet Zdeněk Maršálek.