Hosté nasadili opět do branky Strmeně a do pole vyslali všech svých osmnáct aktuálně zdravých hráčů kádru. Severočeši dali na klíčovém gólmanském postu stejně jako v pátečním vzájemném duelu na jihu Čech před Kváčou přednost Pavelkovi.

Bílí Tygři byli vysokým favoritem zápasu, ale rozjížděli se jen pozvolna. Hru v oslabení hned v úvodu duelu zvládli naprosto bez potíží a postupně začali utahovat šrouby.

Birnerovu těžkou střelu pozorný Strmeň vykopl betonem a ustál bez úhony i libereckou první přesilovku, kdy byl zasypán sprškou puků. Jenže ve 14. min. českobudějovický gólman poprvé kapituloval. Lytvynov zbytečně ztratil kotouč za vlastní brankou a domácí první řada obranu soupeře doslova rozebrala. Birner dával již do prázdné branky – 1:0.

O chvilku později to bylo už o dva góly. Českobudějovičtí mladíci P. Novák s Beránkem se srazili ve středním pásmu, přenechali kotouč Birnerovi, před kterým se otevřela doslova dálnice směrem ke Strmeňovi. Ten své sólo zakončil neomylným bekhendovým blafákem.

Další velká šance Vlacha naštěstí gólem neskončila, ale poměr střel na branku 14:4 jasně vypovídal o tom, co se v první třetině na ledě odehrávalo.
Po přestávce se ale Motor vrátil do hry. V přesilovce se opět trefil z voleje z kruhu nejlepší střelec týmu Doležal a snížil na rozdíl jediné branky. Štencel pak ještě v avizované výhodě nastřelil břevno liberecké branky.

Sice se poté zase hrálo podle libereckých not, ale hosté bránili mnohem lépe a do šancí domácí celek nepouštěli. Jenže ve 35. min. se Tygři přece jen prosadili šťastným gólem, když Jelínek zpoza branky použil Strmeňovy brusle k odrazu puku do sítě – 3:1.

V úvodu třetí části hry byl blizoučko kontaktnímu gólu Holec, ale v přesilovce zastavil jeho pokus za gólmanem Pavelkou na brankové čáře Musil. Ve 48. min. už to ale klaplo. Bombou z první prostřelil Pavelku Alderson.

Hosté se ve třetí třetině zvedli, byli nebezpeční, ale k závěrečnému tlaku se nemohli dostat. Minutu před koncem pak definitivně pečetil na 4:2 bekhendem do víka domácí kapitán Jelínek.

Branky a nahrávky: 13. Birner (Lenc, Gríger), 16. Birner, 35. P. Jelínek, 59. P. Jelínek (J. Vlach, R. Pavlík) – 23. Zd. Doležal (Slováček), 48. Alderson (Toman, Plášil). Vyloučení: 4:2 (navíc host. Gilbert 10 min.), využití: 0:1. Rozhodčí: Úlehla, T. Veselý – Lučan, Kis. Bez diváků.
Liberec: J. Pavelka – Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandić, Derner, T. Hanousek – Lenc, Gríger, Birner – A. Musil, Bulíř, Najman – R. Pavlík, P. Jelínek, J. Vlach – Rychlovský, Šír, D. Špaček – Průžek. Trenéři Augusta a J. Kudrna.
Motor: Strmeň – Plášil, Vydarený, Slováček, Štencel, Kubíček, Lytvynov – Zd. Doležal, Toman, M. Novák – Holec, D. Voženílek, Jonák – Gilbert, R. Přikryl, M. Beránek – Alderson, P. Novák, Karabáček. Trenéři Prospal a Totter.