MĚLNÍK – HC TÁBOR
1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky Tábora: Krätzer 3, Matušík.
V táborské sestavě chybělo několik hráčů, jmenovitě zraněný obránce Suchánek, útočníci Žižka s Hinďošem a brankář Pipek. Dalšího forvarda Pechánka navíc uvěznila náhlá nevolnost ve vyhřáté mělnické šatně. Vytrvale povzbuzující skupině táborských fans v ochozech se naopak poprvé představil mladý navrátilec Jakub Krätzer, a právě on sehrál v povedeném utkání klíčovou roli.

I. třetina
Lepší vstup do zápasu si snad hostující celek ani nemohl přát. Časomíra odkrojila z vyhrazených šedesáti minut pouhých pětapadesát vteřin, a už se malý mělnický stadionek ponořil do modrobílé radosti; útočník Matušík prolétl kolem extáborského veterána v mělnické sestavě Boháčka a jeho bekhendový pokus si s přispěním teče dojíždějícího obránce našel cestu za Houdkova záda – 0:1. Na konci 4. minuty mohl čtyřicetiletý mělnický kapitán své zaváhání odčinit, když si najel z druhé vlny na přihrávku R. Kaly, ale jeho projektil pouze zazvonil na tyč Kučerovy branky. Další minuty úvodní části se nesly ve znamení herní převahy táborského mužstva. V přesilové hře za Boháčkův faul na Maříka ji ještě hosté vyjádřit nedokázali, ve 14. minutě však naservíroval Matušík přesnou přihrávku zpoza branky parťákovi Krätzerovi a ten pohotově usměrnil puk do mělnické klece – 0:2. V polovině 15. minuty nepřehlédl sudí Stolín Květoňovu nešťastnou hru vysokou holí a před domácím celkem se otevřela čtyřiminutová výhoda početní převahy. Brankář Kučera v ní však nemusel řešit žádné výraznější nebezpečí a dvoubrankový náskok Tábora se přenesl do druhé třetiny. Do té už bohužel pro hosty nezasáhl útočník Mařík, který odstoupil s bolestí v třísle a přepustil své místo ve druhé formaci HC Voříškovi.

II. třetina
Právě posledně jmenovaný táborský útočník se postaral o první výrazný moment prostřední části, když svou šikovnou tečí Zíbovy střely orazítkoval pravou tyč. V úvodu 6. minuty zastavil R. Kala nedovoleně Zíba a Táborští hráli svou druhou přesilovou hru v zápase. Nejblíže k pojišťovací brance v ní měl Zelenka, jehož střelu vychýlil z „gólového“ směru jen reflexivní zákrok Houdkovy vyrážečky. Mělnický brankář, který v posledních utkáních dostal šanci před častěji chytajícím Vokurkou, držel prapor domácích nadějí i v dalších fázích druhé třetiny. V 8. minutě si pohlídal Voříškovu dvojí dorážku z úhlu, aby o pár desítek vteřin později vychytal ve stoprocentní šanci Kanova s Kupcem. Domácí Junior nasměrovalo k možnosti snížení hostujícího náskoku až vyloučení Kanova v 11. minutě. Nakonec ale mohli být jeho hráči rádi, že neinkasovali; bojovník Ficek se díky tradičnímu důrazu u mantinelu zmocnil puku, stihl si vykoledovat faul a zamotat hlavy obráncům, jeho následná střela však mělnickou klec těsně minula. O necelé dvě minuty později se prodral mezi dvěma bránícími hráči Matušík, ale jeho blafák odrazil Houdkův beton obloukem nad branku. V závěrečných momentech druhé části si vysloužil pozornost i potlesk diváků Kučera, který v oslabení svého týmu s klidem zneškodnil vyloženou gólovou příležitost Příhody.

III. třetina
Případný nápor mělnického mužstva v závěrečné dvacetiminutovce nakonec zůstal jen v očekávání domácích příznivců. Hosté byli i nadále pohyblivější, hráli zodpovědně a navzdory „jen“ dvoubrankovému náskoku neohroženě směřovali k potřebnému vítězství. Na konci 6. minuty si benátecký obránce v barvách Mělníku Ton vyšlápl na Kocara a Středočeši pak mohli opět děkovat Houdkovi, který si ve skrumáži před brankou našel nebezpečné pokusy z holí Zíba a Trieba. Definitivní klid do táborských řad vnesl úvod 11. minuty. Matušík vyslal z vlastního obranného pásma dlouhý pas na Voříška, ten bez váhání předložil puk rozjetému Krätzerovi a staronový útočník v barvách Tábora překonal Houdka zdařilým blafákem – 0:3. Jen o minutu později prožíval zřejmě nejžhavější chvilky v zápase hostující brankář Kučera, ale obstál v nich na podtrženou jedničku – nejprve rozesmutněl Tondra a vzápětí lapil do svých rukavic i pokus ostrostřelce Jakeše z hranice kruhu. Neprůstřelný zůstal táborský gólman i v následných dvou přesilových hrách Mělníku, přesto mu nebylo souzeno, aby si od Labe odvezl čisté konto. V čase 17:51 zapomněli jeho spoluhráči na Chocholu a ten se neomylně trefil pod horní tyč – 1:3. Snižující trefa a následné vyloučení táborského obránce Kanova dovedla domácí trenéry k rozhodnutí odvolat brankáře a zkusit vylepšenou power play, ta ovšem jen vtiskla pečeť na zaslouženou výhru hostujících „Kohoutů“. Zelenka si dobruslil pro vyhozený puk do útočného pásma a lehkou přihrávkou dopomohl spoluhráči Krätzerovi k dovršení hattricku; kotouč z jeho hole vklouzl do opuštěné branky v čase 59:59…
HC TÁBOR: Kučera – Kanov, Vomela, Zíb, Heršálek, Trieb, Škulina – Zelenka, Kupec, Kocar – Mařík (21. Voříšek), Matušík, Krätzer – Mrkvička, Květoň, Ficek.
Další zápas sehrají táborští hokejisté v sobotu, kdy hostí od 17 hodin tým z Nymburka.