Spokojenější mohli být po šedesáti minutách hry domácí hráči, kteří si do kabiny odnesli cenné a zasloužené vítězství 7:3. Na výhře Jihočechů se podíleli i prvoligoví pomocníci Radek Prokeš (Motor) a Jiří Severa (Ústí nad Labem), na straně hostů naopak pocítili zklamání českobudějovický bek Patrik Marcel a trojice slávistických útočníků Tomáš Vracovský, Aleš Furch a Denis Heldák.

Již tuto sobotu se táborští hokejisté vypraví na ledě českobudějovického David Servisu. Derby se hraje od 18 hodin.

Pevný základ svému úspěchu položili Táborští už v první části hry, kterou vyhráli 3:0. První gólový kamínek do vítězné mozaiky přitom umístil kapitán Matušík už po dvaatřiceti vteřinách hry.

Západočeši se ve druhé periodě vzedmuli k odporu a v jejím konečném účtování se jim podařilo jeden dílek ze svého manka ukrojit.

Mladí hokejisté HC Tábor. Ilustrační foto
Dorostenci HC Tábor shodně padli, žáci prošli se střídavými úspěchy

Reálnou naději na bodový zisk ponechali táborští hráči svému soupeři ještě deset minut v poslední části hry. Poté se však znovu pevně chopili vlády nad utkáním a třemi góly, na které zareagoval soupeř jedinou trefou, vtiskli výsledku střetnutí jednoznačnou podobu.

HC TÁBOR – SHC KLATOVY 7:3 (3:0, 1:2, 3:1)
Branky: 1. Matušík (Severa), 16. Rousek (Prokeš, Seidl), 17. Pechánek (Škrdleta, T. Černý), 29. Březina (Urbanec), 51. Severa (Heřman), 53. Matušík (Havran, Severa), 60. Seidl (Prokeš) - 27. Kokoška (Houfek), 32. Pour (Houfek), 55. Kokoška (Tulačka). Rozhodčí: Pokorný - Musil, Roupec. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváků: 827.

HC Tábor: D. Novák – T. Černý, Havran, K. Černý, Pípal, Košař, Dvořák, Raiterman - Severa, Matušík, Heřman - Seidl, Prokeš, Rousek - Březina, Kadilák, Urbanec - Blažek, Pechánek, Škrdleta.

SHC Klatovy:
Sochůrek (Plánička) - Houfek, Walter, Polívka, Marcel, Sysel, Leština - Uhlík, Topinka, Pacanda, Rubner, Tulačka, Kokoška, Vracovský, Furch, Pour, Heldák, Roubal, Piovarči.


Řekl po utkání – Arpád Györi, asistent trenéra HC Tábor: „Vstup do utkání se nám povedl. Pomohl nám rychlý první gól a po první třetině jsme vedli 3:0. Na druhé straně je pravda, že i když jsme byli aktivní, nedokázali jsme toho dobrého začátku využít a v zápase více dominovat. V nasazení to z naší strany nebylo úplně ideální. Paradoxně se na tom podepsalo právě to naše vedení, navíc jsme hráli na čtyři pětky, a to je vždycky těžší dostat se do tempa. Dá se říct, že jsme zápas kontrolovali, ale byly tam úseky hry, kdy byl soupeř hodně nebezpečný. David Novák v těchto momentech chytil několik velkých šancí, což bylo důležité, protože kdyby se soupeř dostal na kontakt, měli bychom to mnohem těžší. Klatovy velmi dobře bránily a vyrážely do rychlých protiútoků. My někdy umíme z drobných chyb vyrobit maxi chybu a zbytečně si přiděláváme potíže. Utkání jsme ale nakonec zvládli, podařilo se nám dát sedm gólů a vítězství nás samozřejmě moc těší.“