Cíl, který si Středočeši k Jordánu přivezou, je jasně daný: zvítězit, dostat tím vedoucí tým tabulky pod tlak a tudíž i přiživit naděje na obsazení první příčky ve skupině. Jakýkoliv jiný výsledek by bodový náskok táborského týmu udržel ve dvouciferné podobě; v takovém případě už by to měl jeho konkurent mimořádně obtížné, protože do konce základní části v současnosti zbývá už jen jedenáct kol.

Vzájemná bilance obou soupeřů z dosavadních čtyř vzájemných zápasů zatím lépe vychází pro hráče Příbrami. Ti v první sezonní konfrontaci u Jordánu zvítězili 3:2 a následně doma získali dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Ve třetí odvetě Jihočeši rozdrtili soubor z Příbrami poměrem 6:0, a z ledu soupeře si znovu přivezli porážku, tentokrát 2:4.

Do důležitého souboje vstoupí Táborští bez zdravotně vyřazeného Jakub Matušíka a obránce Tomáše Hajič. Spolu s posledně jmenovaným chyběl v uplynulých utkáních i jiný studiem odvelený hráč Milanem Dančišin, ten však na rozdíl do svého spoluhráče bude v tomto týdnu trenérům k dispozici. Jihočechům bude vinou nemoci chybět také obránce Lukáš Kříž.