U Jordánu se bude hrát šlágr, v němž v tabulce třetí kohouti vyzvou vedoucí Příbram (18 hod.), které se pokusí připravit první porážku.

Hokejisté Tábora v minulém kole zdolali Benátky nad Jizerou 5:4 až v prodloužení, soupeře však přestříleli 53:18.

„Hokejový bůh nám prostě nedal vůbec nic. Kluci ale ukázali ohromný charakter a srdce. Více úsilí, než do zápasu vložili, do něj prostě vložit nejde. Tentokrát jsme neztratili bod, ale dva získali. Myslím si, že právě takový zápas nás může nakopnout do série pravdy, která nás teď čeká,“ dumal táborský trenér Tomáš Matušík.

 Druhý duel nabídne souboj týmů ze suterénu tabulky. Dvanáctý Písek totiž hostí čtrnáctý Cheb (18). A Králové už by nutně potřebovali zabrat a zlomit sérii šesti porážek za sebou. Naposledy doma nestačili na letňanské Letce.

„Z naší strany byly úvodní dvě třetiny mdlé, za třetí však musím hráče pochválit. Bohužel, chyběly tomu góly a za stavu 0:1 jsme opět inkasovali při vlastní přesilovce,“ posteskl si kouč Písku Jan Trummer.

HC Tábor – HC Benátky nad Jizerou 5:4 PP (0:2, 2:0. 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Šulek (Gajdolín, Seidl), 34. Matušík, 42. Suchánek (Šulek, Gába), 50. Šulek (Seidl, Matušík), 64. Matušík (Šulek, Plášil) - 3. Martínek, 4. Šafránek, 41. Jankovský (Řepík), 50. Šafránek. Rozhodčí: Trnka - Tvrdík, Kubíček. Vyloučení: 7:13, navíc Hubata (Táb.) a Dvořák (Ben.) 5 + OK. Využití: 1:0. Diváci: 1261.
Tábor: Gába – Plášil, Hubata, Suchánek, Gajdolín, Hajič, Čížek – Krliš, Milfait, Severa – Seidl, Matušík, Šulek – Nevšímal, Dančišin, Zeman – Zayml, Zíb, Prášek – Duda.

IHC Králové Písek - HC Letci Letňany 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Mrňa (Arnošt), 23. Š. Turek (Pšenička, Ducháč), 59. Arnošt (J. Němeček). Rozhodčí: Jílek – Žídek, Stacho. Vyloučení: 3:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 240.
Písek: Kříž – J. Turek, Hanus, Radoš, Vajner, Šilhán, Pavlát, Kurfürst – Pouzar, Volf, Rousek – Matiášek, Koupal, Hollar – M. Novotný, Ženíšek, Hracholski – Zátopek.