Sedmnáctiletý gólman Oliver Šatný se přes první krůčky doma v Soběslavi a žákovská léta strávená v HC Tábor přesunul mezi chomutovské Piráty. V roce 2019 zareagoval na tamní špatnou situaci a přijal nabídku Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů se nadějný brankář vypracoval v klíčového muže tamní juniorky. Letos k tomu přidal první starty mezi muži v barvách prvoligového Ústí nad Labem a vedl si velmi zdatně.

Po vyřazení benáteckého Daniela Krále ze čtyřčlenné širší nominace gólmanů by už Oliver Šatný neměl o místo na soupisce pro mistrovství světa přijít.

Hodně blízko k cestě na vrcholný turnaj v zámoří má i o tři měsíce mladší obránce Jakub Šedivý. Rázný a velice talentovaný odchovanec HC Tábor se od Jordánu stěhoval do organizace libereckých Bílých tygrů, odkud se záhy odrazil do mládežnických reprezentačních výběrů. Už v ročníku 2019 – 2020 si připsal prvních pět startů v dresu prvoligových Benátek nad Jizerou. Ve stejném týmu odehrál i aktuální sezonu a zařadil se k oporám liberecké farmy.