Paráda! Táborští hokejoví fandové opouštěli v sobotu zimní stadion s úsměvem na tváři. Jejich mužstvo se v atraktivním, leč nepříznivě se vyvíjejícím střetnutí s Děčínem nadechlo k mohutnému obratu a čtyřmi góly v poslední části dokráčelo k cennému vítězství 5:3.

Diváci, kteří na třináctý sezonní duel táborského týmu zavítali, nemuseli litovat. Oslabený domácí soubor dvakrát dotahoval jednobrankový náskok soupeře. V poslední třetině se mu poprvé podařilo strhnout skóre na svou stranu, hosté ale okamžitě zareagovali a dokázali vyrovnat. Závěr střetnutí už si ale vzali pod svůj patronát „Kohouti" a po závěrečné siréně se stadion ocitl ve víru táborské radosti.

Trenér domácí družiny Tomáš Matušík neměl kvůli četným absencím zrovna klidné spaní, o to sladší však pro něj sobotní triumf byl: „Na to, jak jsme byli zdecimovaní zraněními, byl náš dnešní výkon výborný. Kluci se neuvěřitelně semkli, což dokázali i tím obratem v poslední třetině. Z pohledu fanoušků to byl asi nejhezčí zápas, který se tady letos hrál. Přispěl k tomu i soupeř, protože sem nepřijel jen bránit," libuje si kouč.

Stejně pozitivně jako přístup a výkon svých oveček hodnotil lodivod HC i hru děčínského týmu. „Myslím si, že jsme hráli proti nejlepšímu týmu v soutěži. Děčín má hodně zkušený tým. Hlavně na jeho obráncích je vidět, že už působí v soutěži dlouho. Byli klidní, hráli velmi dobře pozičně. Ukázali to hlavně při našich přesilovkách, kdy jsme sice měli optický tlak, ale do šancí jsme se moc nedostávali."

Do táborské sestavy přibyla vinou hrozivě zaplněné marodky dvě velmi zajímavá jména. O výpomoci velezkušeného obránce Vladimíra Adamce už jsme informovali. Ještě zajímavější posilou zadních řad se ale stal Tomáš Černý. Tohoto hráče si táborští fandové až dosud pamatovali jako mladého útočníka, než jeho hokejová stopa od Jordánu zmizela. Nyní se uvolil táborskému celku pomoci, navíc na pro něj netradičním postu. A výsledek? „Tomáš odehrál na postu obránce naprosto fantastický zápas, byl až neuvěřitelný. V jeho případě je to složité, protože studuje v Olomouci. Určitě bychom ale rádi, kdyby tam mohl trénovat a hrál by u nás i nadále. Minimálně do doby, než se vyřeší situace s našimi zraněnými obránci," řekl na adresu staronového člena HC Tábor Tomáš Matušík, a neopomněl pochválit ani druhého pomocníka v defenzívě Vladimíra Adamce. „Podal naprosto spolehlivý výkon. Vážím si toho, že se rozhodl nám pomoct."

V současné době už myšlenky všech členů táborského mužstva směřují ke středečnímu druholigovému střetnutí, které nenechá snad žádného z jeho fanoušků chladným; „Kohouty" čeká cesta k sousedovi do Milevska! Bližší informace k očekávanému zápasu přineseme v zítřejším vydání.