Několik klubů chtělo kvůli omezení kapacity hokejových stadionů na tisíc diváků program pozastavit, ale bude se pokračovat dál.

„Musím říct, že jednání bylo perfektní a kluby se domluvily na postupu, jak bude soutěž vypadat. Jede se podle plánu, rozpisu extraligy. Zápasy se neuskuteční pouze v případě, že by někdo byl v karanténě,“ uvedl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

„Těchto čtrnáct dní bereme jako nutné zlo, které omezilo diváky. Kluby se ale shodly, že situaci přežijí a další kroky budou následovat po čtrnácti dnech, kdy uvidíme, jak se situace dále vyvíjí,“ poznamenal šéf hokejového svazu.

Společnost BPA, která je výhradním marketingovým partnerem nejvyšší soutěže, se pak s extraligovými kluby dohodla, že všem majitelům permanentních vstupenek jednotlivých týmů zdarma umožní přístup na HokejkaTV, kde budou moci sledovat zápasy svých týmů.

Na jednání pochopitelně nechyběl ani generální manažer Madeta Motoru Stanislav Bednařík. „Dohodli jsme se, že žádný z klubů nebude vydávat k jednání vlastní prohlášení,“ s omluvou odmítl oficiálně okomentovat průběh zasedání. Pouze potvrdil konečnou shodu všech extraligových celků, že soutěž bude pokračovat bez přerušení.

Co vzniklá situace pro českobudějovický klub znamená? V žádném případě nebude hrát páteční duel v Brně s Kometou, který byl již dříve odložen, protože Kometa je v karanténě.

Nad nedělním domácím zápasem s Karlovými Vary (17.20) se vznáší velký otazník. U Energie je totiž podezření na nákazu koronavirem, kvůli kterému byl odložen i její zápas se Spartou. O všem rozhodnou výsledky testů karlovarského celku. „Máme neoficiální informaci, že karlovarští hráči mají příznaky nakažení nemocí covid-19. Uvidíme, jak dopadnou výsledky testů. My jsme připraveni hrát,“ ujistil Bednařík.

V dalším pokračování by měl Motor nastoupit v úterý v Plzni (17.30) a v pátek 2. října by měl hostit Vítkovice (17.30). Situace se ale může každým dnem změnit…