Tradiční soupeř od Labe nemá v této sezoně na růžích ustláno a krčí se v tabulce skupiny Střed na nelichotivé 10. příčce. Devět z dvanácti bodů navíc získal v úvodních čtyřech kolech, přičemž v dalších jedenácti utkáních už si přilepšil pouze třemi body za těsnou výhru 2:1 v Jindřichově Hradci. Zoufalá bilance přinutila vedení klubu k rázné změně a kouče Petra Zbírala nahradil u kormidla „Polabanu“ zkušený lodivod Petr Vrabec. Před týdnem ještě kouzlo nového kouče, který v minulosti vedl mimo jiné i reprezentaci Číny, nezapůsobilo a nymburský celek si přivezl porážku 2:5 z ledu Velkého Meziříčí.
Pro táborské mužstvo skýtá utkání na nymburském stadionu solidní příležitost přiblížit se čtvrté příčce, a zároveň zvýraznit svůj odstup před týmy bojujícími na samém rozhraní elitní osmičky. Už první vzájemný zápas této sezony ukázal, že „Kohouty“ dovede k úspěchu pouze maximální úsilí po celých šedesát minut. Na svém ledě vedli nad houževnatým nymburským soupeřem už 3:0, hosté se ovšem dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky a do poslední chvíle drželi táborské hokejisty v obavách o výsledek.
V sestavě táborského týmu by nemělo dojít k výraznějším obměnám, pokud do ní ovšem nezasáhnou zdravotní potíže některých hráčů.