„Soupeře jsme na začátku nepustili do šancí, k tomu dobře bruslili, první třetinu byli jednoznačně lepší a zaslouženě ji vyhráli 3:0," ohlíží se za víkendem Michal Špička, kouč veselského mužstva.

Ve druhé části pak hosté mírně polevili. Žádnou branku nevstřelili, ale ani neinkasovali. „Ve třetí třetině jsme se pak vrátili k naší hře z první třetiny a znovu jsme ji jednoznačně ovládli a přidali další tři góly," dodává.

Kdo sleduje tabulku krajského přeboru, možná však očekával vyrovnanější bitvu. Šlo totiž o souboj týmů z první čtyřky. Veselí i Český Krumlov letos předvádějí dobré výkony.

„Myslím si, že už to však muselo přijít. Před sezonou jsem četl rozhovor s trenérem Krumlova, který v něm říkal, že se k tréninku scházejí v šesti sedmi lidech. A to se časem prostě musí projevit. My jsme je jasně přebruslili a byli ve všem lepší," nabízí svůj pohled Špička. „Krumlov ale samozřejmě má dobrý mančaft. Ale bez tréninku se dnes už ani krajská liga hrát nedá."

Strojvůdce veselské Lokomotivy naopak s letošní sezonou může být spokojen. Jeho tým je na druhém místě tabulky. „Od třetího kola jsme bodovali deset zápasů v kuse. Teď nás však čekají další zápasy o čelo tabulky. Ale vlastně hrajeme mnohem raději       s předními týmy, s ostatními celky se spíše trápíme."

K soutoku řek Lužnice a Nežárky v pátek dorazí silný David Servis České Budějovice,  v neděli Veselské čeká pikantní derby v sousední Soběslavi.

„S David Servisem půjde      o reprízu loňského finále a Soběslav, to je jasné. Jedná se o tradičně zápas s velkým nábojem," poukazuje kouč Lokomotivy Michal Špička.

V čele tabulky krajské ligy je momentálně Písek. David Servis však má odložené utkání s Hlubokou a pokud by jej vyhrál, byl by v čele českobudějovický celek. „Já bych je však nechtěl příliš hodnotit. Hráli jsme s nimi letos jen jednou. Ale samozřejmě mají ve svém kádru zvučná jména."

Obhájce loňského prvenství v kraji se směle může zaměřit sám na sebe. Žlutomodrým to letos klape.

„Proměňujeme přesilovky, daří se nám i ve hře pět na pět. Mrzí mě jen utkání doma s Pískem, kdy jsme v něm vedli už 4:1. Kluci to však pak vyloženě podcenili a nakonec jsme prohráli 4:5 v prodloužení. Před zápasem bych bod sice bral, ale po jeho průběhu to pro nás prostě byla ztráta," hodnotí Michal Špička.