Petr Rosol jako hlavní trenér dnes podepsal nový kontrakt. „Já jsem měl zájem pokračovat, klub měl také zájem o moje služby, takže jsme se dohodli. Obě strany měly nějaké představy, každá někde trochu ubrala, takže jsme se dohodli celkem bez problémů. Nebylo to složité," usměje se úspěšný kouč.

Kontrakt byl podepsán na jeden rok a Rosolovým asistentem bude i nadále Radek Bělohlav. „S Radkem vycházíme dobře. Padli jsme si do noty jak lidsky, tak i hokejově. To se určitě odrazilo i na výsledcích, protože když si trenéři nerozumí, tak to tým vycítí a není to ono," chválí si spolupráci se svým kolegou.

Rosol měl i jinou nabídku, ale dal přednost té z Budějovic. „Měl jsem jednu ze zahraničí. Zvažoval jsem to, ale raději mluvím česky a jsem doma," neskrýval spokojenost s tím, že bude i nadále pokračovat pod Černou věží.

Spokojenost s prací trenérské dvojice vyjádřil i generální manažer klubu Stanislav Bednařík. „Zhruba poslední dva měsíce jsme intenzivně diskutovali o tom, kdo povede tým v příští sezoně. Hovořili jsme i s jinými potencionálními trenéry odjinud. Hlavně jsme ale jednali s Petrem Rosolem a řekli jsme si, s čím jsme spokojeni a kde by jeho práce mohla být lepší. Vyříkali jsme si to a také s přihlédnutím k tomu, že mužstvo udělalo v průběhu sezony herní pokrok a je vidět, že trenér s týmem pracoval, jsme se rozhodli pokračovat s ním i do příští sezony," vysvětlil rozhodnutí klubu prodloužit smlouvu se současnými trenéry mužstva.

Realizační tým ještě pravděpodobně bude rozšířen o kondičního trenéra, jehož jméno bude známé v nejbližších dnech. „Jedná se o budějovického kluka," doplňuje generální manažer.