Celek Tábora se vypravil na západ Čech po náročném přípravném programu z konce loňského roku. Jeho ohromným pozitivem se stal návrat několika dlouhodobých marodů. Obranné řady vyztužili rekonvalescenti Jan Kanov, Martin Havran a Ondřej Liška, v útoku se znovu objevil Radek Seidl. Trenéři „Kohoutů" naopak nadále postrádali zraněného kanonýra Vojtěcha Mrkvičku, a nově také nemocného Radka Pechánka.

 Úvodní dvacetiminutovka zhruba třem stovkám diváků na sokolovském stadionu gól nenabídla a podstatné věci se začaly dít na ledě až s příchodem prostředního dějství. Po necelých sedmi minutách hry se jako první zapsal do statistik táborský útočník Nedorost, který využil Kellnerovu přihrávku. Tento moment měl hosty nastartovat k dalšímu náporu, ale opak byl pravdou. Vlády nad zápasem se ujali hráči Baníku a po zásluze stihli do konce druhé části otočit výsledek. Nejprve se trefil Rus Chaljavin a zhruba o pět minut později rozjásal domácí fandy osmnáctiletý talent Csamangó – 2:1.

 Trenér táborského týmu Tomáš Matušík byl při takovémto vývoji na své hráče hodně rozzlobený. „Myslím si, že jsme zápas rozehráli docela dobře. Chvíli to bylo vyrovnané, zhruba od druhé poloviny třetiny už jsme měli trochu navrch. Stejně začala i druhá třetina. Pak jsme dali gól, a od té chvíle to bylo z naší strany doslova hrozné. Nikdo si neplnil své povinnosti, jezdili jsme jenom dopředu, a snad každé střídání jsem musel na střídačce křičet," popisuje změnu ve vývoji zápasu lodivod Jihočechů.

 Jen necelou půlminutu po zahájení poslední části hry se favorizovaní hosté radovali z vyrovnávající trefy, o kterou se po pěkné spolupráci s Hájkem postaral Černý – 2:2. Namísto uklidnění ovšem prošli táborští hokejisté další ledovou sprchou. Mezi 45. a 47. minutou třikrát inkasovali od Švece, Vrtka a Kuncla, a Sokolovští tak namířili své úsilí k pořádně cennému tříbodovému zisku. Navzdory tomu ovšem klidný závěr střetnutí neprožívali. Šťastné trefy táborských útočníků Kolomého a Nedorosta dostaly hosty na dostřel a umožnily jim sáhnout ke hře bez brankáře. Ta jim ovšem namísto vyrovnání přinesla definitivní zkázu v podobě šesté sokolovské branky z hole Štracha.

 „V poslední třetině jsme brzy vyrovnali, jenže pak využili domácí našich tří hrubých chyb a dostali se do vedení 5:2. Sice jsme se pak ještě dotáhli a snažili se vyrovnat v power play, ale zkazili jsme v ní banální přihrávku a bylo po zápase," hořekuje Tomáš Matušík. „Sokolov udělal pro úspěch maximum, určitě víc než my. Vítězství si rozhodně zasloužil. Výborný byl jeho brankář Nechvátal, který pak v neděli chytal za Litvínov. Možná se na nás projevila herní pauza, zvlášť u některých kluků, ale to nás prostě neomlouvá. V téhle fázi sezony nebude ani jedno utkání jednoduché, všichni o něco hrají. Pokud nebudeme bojovat a plnit si své úkoly, nevyhneme se problémům," dodává varovně kormidelník táborského celku.

 Příští zápas sehraje mužstvo od Jordánu až v sobotu, kdy hostí Draky z Bíliny. Tento duel – stejně jako všechny ostatní sobotní zápasy na domácím ledě – začne už v 17 hodin.

BANÍK SOKOLOV – HC TÁBOR 6:4 (0:0, 2:1, 4:3)

Branky: 33. Chaljavin (Kašpar), 38. Csamangó (Kuncl), 45. Švec (Vrtek, Csamangó), 46. Vrtek, 47. Kuncl (Pražák, Soukup), 60. Štrach – 27. Nedorost (Kellner), 41. Černý (Hájek, Nedorost), 49. Kolomý (Šulčík), 51. Nedorost (Pechánek, Heršálek), rozhodčí: Kostourek – Hynek, Belko, vyloučení: 4:4, využití: 1:1, diváků: 255. Sestava HC Tábor: Klestil (46. Panec) – Havran, Heršálek, Kanov, Černý, Hlaveš, Liška – Nedorost, T. Pechánek, Kellner – Hájek, Matušík, Seidl – Pulčík, Heřmánek, Kolomý.