Na ledové ploše budějovické Budvar arény se nehrál příliš líbivý hokej a na gól čekalo téměř do poloviny utkání. Bezbrankový stav rozčísla až využitá přesilovka domácích, při níž se tvrdou ranou prosadil obránce Škopek. Hosté se snažili, poctivě bojovali, ale k ohrožení branky soupeře, který měl vývoj víceméně pod kontrolou, se nedostávali příliš často. Určitě se na tom podepsala i absence několika zraněných hráčů včetně elitního forvarda Marcilise. Jejich sen o prodloužení série začal dostávat trhliny v 35. minutě, kdy přidal druhou trefu Rytířů nejlepší hráč soutěže Hanzal.

Zápas nakonec dramatickou zápletku přece jen dostal v 50. minutě po snížení hostujícího Bláhy na 2:1, ale Hluboká si dvoubrankové vedení vzala zpět o čtyři minuty později po trefě Milera. Lokomotiva se v závěru odhodlala ke hře bez brankáře, ale power play jejím hráčům nevyšlo, a tak se z postupu do titulové série v nejkratším možném termínu mohli začít radovat hlubočtí hokejisté.

V Kovářově přivítali novou a hodně zajímavou posilu do ofenzivy. Zleva člen vedení klubu Pavel Hroch, Martin Fenin, jeho spoluhráč v útoku Miroslav Suchan a trenér áčka Filip Škoch.
To není vtip! Kovářov bude v I. A třídě zachraňovat rebel Martin Fenin

Druhý finalista vzejde ze souboje Milevska se Soběslaví, v němž vede vítěz základní části 2:0 na zápasy a rozhodnout může už ve středu 6. března, kdy se na jeho ledě hraje třetí utkání (19 hodin).

Hluboká nad Vltavou Knights – Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Škopek (Arnold), 35. Hanzal (Nedorost, Matys), 54. Miler (Vácha, Schmidmayer) – 50. Bláha (Vlach). Rozhodčí: Matoušek, Ondřej – Ent, Kopřiva. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 330.

Hluboká: Dašek – Škopek, Dohnal, Rob. Rákosník, Rom. Rákosník, Formánek, Ťoupal – Schmidmayer, Miler, Vácha, Arnold, Moudrý, Michel, Matys, Hanzal, Nedorost, Melichar.

Veselí: Ludvík – Klípa, J. Benda, Šťastný, Čížek, Krampl – J. Krcho, Pechlát, Vlach, Dušák, Mikeska, Bláha, Vaněk, Novotný, Kratochvíl.

Konečný stav série: 3:0 (9:4, 5:2, 3:1).