KLÁŠTEREC – HC TÁBOR
0:6 (0:4, 0:1, 0:1)
Branky Tábora: Ferebauer 2, Kanov, Hinďoš, Kocar, Květoň.

I. třetina
V úvodních minutách střetnutí táborský tým pouze sondoval kvality domácího týmu a výraznější šance se ani před jednou brankou neurodila. Hned ta první v podání hostů se ovšem zapsala do statistik utkání; Matušíkovi s Maříkem se vyplatilo důrazné napadání klášterecké rozehrávky, prvně jmenovaný si s pukem počkal na najíždějícího Kanova a ten jeho přihrávkou zpoza branky nepohrdl – 0:1. Gólový moment vnesl do hry táborského mužstva patřičný klid, a to pak nabízelo promrzlým divákům v ochozech kláštereckého stadionku hokej v exkluzivním balení. Už dvě minuty po úvodní brance prosvištěl do blízkosti Damaškovy svatyně Mařík, místo střely posunul puk na Ficka, ten byl ale tísněn dvěma obránci a ze zakončení do odkryté branky proto sešlo. Netrvalo však dlouho a hosté se druhého radostného momentu dočkali. Při prvním střídání čtvrté táborské formace vyzval Voříšek hezkou přihrávkou Hinďoše a ten mohl slavit svůj premiérový gól v táborském dresu (střele slovenského útočníka od horní tyče do branky musel ještě požehnat potvrzující verdikt čárového sudího). Pouhých devatenáct vteřin po jeho přesném zásahu jásala skupina věrných táborských fanoušků v hledišti potřetí. Tentokrát patřil její potlesk nádherné akci na jeden dotek po ose Zelenka – Kupec – Kocar, kterou zakončoval posledně jmenovaný doklepnutím do odkryté branky – 0:3. V 11. minutě se prodral k nebezpečnému zakončení Mařík, ale mířil příliš vysoko. O chvíli později měl po delší době práci také táborský gólman Kučera, který zlikvidoval střelu Novotného i podstatně nebezpečnější dorážku Řepíka. V polovině 15. minuty udeřili Jihočeši počtvrté. Při hře čtyř proti čtyřem našla ideální přihrávka Maříka Květoňovu hůl a zkušený útočník už si věděl rady – 0:4. Parádní třetina v podání táborských hokejistů byla necelé dvě minuty před koncem vykoupena nezaviněným zraněním obránce Suchánka (kolenní vazy), který už do dalších bojů nezasáhl.

II. třetina
Úvodní minuty druhého dějství strávili táborští hráči v oslabení, vyloučení Vomely však přečkali bez úhony. V závěru 4. minuty se po křížné přihrávce Květoně ocitl v blízkosti Damaška Mrkvička, ale nezamířil přesně. V 7. minutě se před snaživým domácím celkem otevřela slibná šance na korekci výsledku, to když Ficek zatáhl za záchranou brzdu při domácím samostatném nájezdu a rozhodčí Florian nařídil bez váhání trestné střílení. Jeho exekuce se chopil exchomutovský bek Řezníček, na chladnokrevného Kučeru si však nepřišel, a skóre tak zůstalo nedotčeno. Klášterecký celek držel s hokejovějšími hosty krok i v dalších pěti minutách, když však Kučera obstál při dvou nebezpečných dorážkách Nguena a Panochy, vzali Táborští hru opět pod svou režii. V polovině 16. minuty zamotal domácí beky za brankou Voříšek, ale Hinďoš mířil z jeho přihrávky jen do Damaškovy výstroje. O necelou minutu později vyslal Škulina dlouhou přihrávku na vysunutého Ferebauera, ten se u mantinelu lehce zbavil obránce a svůj únik stihl ve skumáži před kláštereckou brankou i pohotově zakončit – 0:5. Čtyřicet vteřin před druhou sirénou ujel domácím obráncům Pechánek, jeho šikovné zakončení po ledě se však jen otřelo o levou tyč domácí klece.

III. třetina
V závěrečné dvacetiminutovce drželi hosté domácí hokejisty na distanc a neohroženě kormidlovali svou loď vstříc hladké výhře. Několik rušných chvil před oběma brankami přesto k vidění bylo. V úvodu 3. minuty vykopl pozorný Kučera Novákovu tvrdou střelu. Necelé dvě minuty poté předvedla hezkou kombinaci v útočném pásmu hostující trojice Květoň, Škulina a Mrkvička, Damašek ovšem nebezpečí nadvakrát zažehnal. V polovině 8. minuty pálil tvrdě klášterecký Hartman, kotouč však zastavila v cestě do sítě Kučerova maska. Po nevyužitých přesilových hrách na obou stranách odměnili táborští hráči své fandy za vytrvalé povzbuzování šestou brankou. V čase 15:17 se dostala do přečíslení třetí táborská formace a sehrála to dokonale; ze spolupráce Květoně a Mrkvičky těžil podruhé v zápase českobudějovický mladík v dresu Tábora Ferebauer – 0:6. V samém závěru ještě ochutnal pořádnou porci smůly táborský útočník Mrkvička. Poprvé zakončil nájezd dvou hostů na jediného obránce střelou mimo, podruhé nedal Damaškovi šanci zasáhnout, ale puk skončil pouze na vnitřní tyči.
HC TÁBOR: Kučera – Zíb, Heršálek, Trieb, Vomela, Kanov, Škulina, do 20. Suchánek – Zelenka (novic v dresu HC byl vyhlášen nejlepším táborským hráčem v utkání), Kupec, Kocar – Mařík, Matušík, Ficek – Ferebauer, Květoň, Mrkvička – Voříšek, Pechánek (41. Žižka), Hinďoš.