Favorizovaní domácí Bruslaři vytěžili maximum z tradičně drtivého nástupu a po první části hry si vypracovali čtyřbrankový náskok. Táborským hráčům slouží ke cti, že utkání nezabalili a v závěrečném dějství ještě dokázali dostat ambiciózního soupeře do úzkých. Šokující obrat ale iniciovat nedokázali, a tak si vedoucí tým tabulky si zapsal do svých statistik vítězství 7:4.

Táborský celek se soustředil především na to, aby přežil očekávaný úvodní nápor domácích, ale právě to se mu nepodařilo. Na brzký přesilovkový gól Endála sice dokázali hosté zareagovat vyrovnáním z hole Seidla, poté však inkasovali při vlastním oslabení a jejich plány na důstojné odehrání třetiny vzaly za své. Její skóre se nakonec zastavilo na výsledku 5:1 a bylo jasné, že tak výrazné vedení už Havlíčkobrodští ze svých rukou těžko pustí.

Druhé dějství nabídlo zlepšený výkon Kohoutů a nižší efektivitu v zakončení na obou stranách. O jediný zásah prostřední části hry se postaral domácí soubor, který navýšil své vedení na rozdíl pěti branek.

Před zahájením závěrečné dvacetiminutovky se možná skupina táborských fandů v hledišti obávala debaklu, ale jejich tým namísto toho přispěchal s nezanedbatelnou hojivou náplastí. Třemi vstřelenými góly – shodně v početní převaze – nastěhoval na střídačku sebevědomého lídra tabulky zřetelné obavy a za stavu 6:4 si dokonce vzali domácí trenéři oddechový čas. Táborští se v závěru pokusili přiblížit senzačnímu obratu při hře bez brankáře, ale po jedné nevyužité příležitosti sami inkasovali. Havlíčkův Brod tak mohl slavit vítězství v poměru 7:4, které zvýraznilo jeho odstup na čele soutěže na pět bodů. Mužstvo Tábora zůstává druhé, ale bodově už se na něj dotáhl tým ze Žďáru nad Sázavou.

BK HAVLÍČKŮV BROD – HC TÁBOR
7:4 (5:1, 1:0, 1:3)

Branky: 2. Voříšek (Kulhánek), 12. Endál (Přidal, Vala), 14. Endál (Třetina, Vašíček), 14. Voříšek (Milfait, Vala), 20. Endál (Vašíček, Třetina), 35. Přidal (Třetina, T. Semrád), 60. Přidal – 6. Seidl (Matušík, K. Černý), 43. Seidl (Rousek, K. Černý), 53. Seidl (Urbanec, Rousek), 58. Dvořák (Rousek, K. Černý). Rozhodčí: Antonín - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:3. Oslabení: 1:0. Diváků: 870.
Sestavy - BK Havlíčkův Brod: Č. Novák – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis, M. Semrád – Endál, Třetina, Přidal – Michálek, Milfait, Voříšek – Cejpek, Ludvík, Kozlík. HC Tábor: D. Novák (14. Klestil) - T. Černý, Havran, K. Černý, Duben, Dvořák, Pípal, Raiterman - Blažek, Matušík, Heřman - Březina, Rousek, Seidl - Pechánek, Kadilák, Urbanec - Pospíchal, Škrdleta.

Hodnocení asistenta trenéra HC Tábor Arpáda Györiho: „Varovali jsme hráče před tím, že máme v Havlíčkově Brodě problémy se vstupem do utkání a je potřeba první třetinu zachytit. Jenže to se nám i přes vyrovnání na 1:1 vůbec nepovedlo. Dvě branky jsme v první části inkasovali v oslabení, což se může stát, ale dostat gól na 2:1 při vlastní přesilovce, to by se stávat nemělo. Tam nastal zlom… V kabině jsme si pak řekli, že se pokusíme výsledek zvrátit nebo alespoň korigovat, což se nám v poslední třetině díky využitým přesilovým hrám podařilo. Havlíčkův Brod možná při jednoznačném skóre po první třetině přece jen ubral, ale i tak je pro nás dobré, že jsme se s výsledkem dokázali trochu popasovat a soupeři cestu za vítězstvím ztížili. Domácí byli ale lepší a výhru si zasloužili.“