Domácí celek aktuálně hájí před příbramským celkem čtyřbodový náskok a to ho minimálně pro středeční osmnácté kolo soutěže činí nedotknutelným. V případě vítězství by Táborští svému ambicióznímu konkurentovi odskočili na sedm či alespoň pět bodů. Pokud zápas lépe zvládnou hosté, přiblíží se ke kohoutům na jeden, případně tři body.

Pravdou je, že hosté vyrukují o zápasu navýsost sebevědomě, protože už dvakrát kohouty zdolali. V prvním vzájemném střetnutí si navzdory mohutnému finiši svých hostitelů odvezli z Tábora vítězství 3:2, v odvetě zvítězili po nájezdech 4:3.

U domácích došlo na začátku tohoto týdne k jedné významné změně. V táborském klubu už dále nebude pokračovat nejstarší hráč dosavadního kádru a kapitán týmu Vladimír Škoda. Impuls k přetržení dosavadní vazby vzešel od klubu. „Vedení klubu nebylo spokojeno s výkony Vladimíra Škody a rozhodlo se s ním ukončit spolupráci. Vláďovi samozřejmě děkujeme za služby, které pro nás vykonal, a přejeme mu do dalšího života a případně i sportovního působení hodně štěstí,“ prohlásil manažer týmu HC Tábor Miroslav Volena.

Jak většina z fanoušků zaznamenala, před sobotním utkáním v Chebu napadly táborskou hokejovou šatnu náhlé zdravotní problémy a tým odcestoval na západ Čech bez deseti stálých hráčů základu. Přesto svou roli zvládl a odvezl si z pohraničí cenné vítězství 4:3.

Kolem složení mužstva pro středeční šlágr proto krouží nepříjemná nejistota, ale situace se zdá být o poznání příznivější.

Fanouškům, kteří se na zápas chtějí vypravit, jsou adresována dvě důležitá upozornění. Táborský klub bude dbát vládních nařízení spojených s onemocněním covid-19, která vešla v platnost od pondělí 22. listopadu, a o totéž samozřejmě žádá všechny ty, kteří se na hokej chystají. Nadále zůstává ztížená situace s parkovacími místy v blízkosti zimního stadionu. Vyplatí se proto vyrazit na zápas včas a najít si místo v širším okolí, případně využít jiný způsob dopravy.