Jak uhlídat první řadu v čele s nenasytným sběračem kanadských bodů Lukášem Endálem…? To je otázka, kterou si kladou trenéři napříč spektrem všech účastníků skupiny Střed. Úderné trio Endál (43 kanadských bodů) – Třetina (40) – Přidal (27) i se svými defenzivními pobočníky je suverénně nejvýraznější hrozbou soutěže. Tentokrát stojí před touto výzvou právě Kohouti.

Když ji před pěti týdny přijali v Kotlině, byl z toho debakl 0:8 a zmiňovaný nejproduktivnější hráč skupiny Střed se na něm podílel šesti gólovými asistencemi. Neúspěšný byl pro Jihočechy také úvodní vzájemný duel na domácím ledě. Po prví třetině v něm prohrávali už 0:4, v dalších dvou dějstvích ovšem servírovali divákům kvalitu i nadšení a konečná těsná porážka 3:4 pro ně byla nakonec dost krutá.

Elitní formace ovšem rozhodně není jedinou zbraní Bruslařů, jejichž vedení se netají ambicemi vrátit havlíčkobrodský hokej na mapu druhé nejvyšší soutěže.

Kde tedy hledat recept na úspěch? „K soupeři máme respekt, ale rozhodně z něj nemáme strach," říká výstižně táborský útočník Vladimír Kýhos. A právě to je základ, od kterého by se měla družina od Jordánu odrazit k případnému příznivému výsledku.

Jisté je, že se vedle několika současných marodů ze základního kádru musejí obejít také bez tahouna Davida Kellnera, jehož odvolaly z utkání neodkladné povinnosti. A jak už bylo zmíněno v úvodu, táborské hokejové vojsko bude chtít do bitvy s druholigovou vrchností jistě vytáhnout i svou velkou údernou zbraň: podporu fanoušků.

Předvánoční domácí zápas navíc znovu bude nejen bavit, ale také pomáhat. Prolne se jím příběh táborské holčičky Teušky, která statečně bojuje s velmi vážným a ojedinělým onemocněním. Přispět dobré věci mohou hráči, partneři klubu i samotní fanoušci.