Ve středu si zopakují cestu do Moravských Budějovic, kam před Vánoci vinou sněhové kalamity a s ní spojených patálií nedorazili. Dohrávka 35. kola začne na ledě Žihadel v 18 hodin.

Když celek z Moravských Budějovic v úvodu sezony prohrál čtyři zápasy v řadě a poroučel se na dno tabulky, neměli jeho příznivci pražádný důvod k optimismu. V tu chvíli nikdo nemohl tušit, že se bude o čtyři měsíce později přetahovat se Žďárem nad Sázavou o vedoucí příčku a všechny další soupeře bude mít daleko za svými zády. Za procitnutím Žihadel stojí především dvě velkolepé série plnohodnotných tříbodových výher. Ta první trvala osm zápasů, druhá se protáhla dokonce na deset utkání v řadě. Dosavadní novoroční bilanci žluto-černé družiny kazí porážky v Šumperku (4:1) a v Písku (3:2). V sobotu ale Moravané znovu naladili vítěznou vlnu a zdolali na domácím ledě Kopřivnici 3:2.

Nepřehlédnutelnou postavou druhého týmu tabulky je bezesporu matador Ladislav Rytnauer, a to nejen díky své vytáhlé postavě. Se 46 kanadskými body ( 25+21) se řadí k nejproduktivnějším hráčům celé třetí nejvyšší soutěže. V brance Moravských Budějovic si nově zvyká mladoboleslavský dvacetiletý mladík Dominik Groh, jenž má nahradit do Třebíče odvolanou oporu Pavla Jekela. Zajímavou postavou domácí sestavy je pro táborské fandy bezesporu forvard Kryštof Hrala, který strávil drtivou část dosavadního průběhu sezony v barvách HC Tábor.

V dosavadním kolotoči druholigových zápasů se táborský tým potkal se svým středečním hostitelem dvakrát a má s ním srovnanou bilanci. V pátém kole soutěže ho doma zdolal 3:1 díky hattricku Lukáše Květoně, o měsíc později si však z ledu Žihadel odvezl porážku 0:3.

Trenéři kohoutů od Jordánu letos nemají zrovna na růžích ustláno. Když už prožívali poměrně příjemné pocity ze solidního výkonu a zisku bodu v duelu s favorizovaným Hodonínem, rázem jim pokazilo radost zranění Patrika Zaymla. V současnosti elitní centr týmu opustil zápas v průběhu třetí části hry a čeká ho zřejmě delší herní pauza. V plánech pro zbytek sezony už nefiguruje obránce Jan Tesař, který trenérům oznámil, že jim z důvodu studijního vytížení nemůže být k dispozici. Využít stále nemohou ani služby dalších beků Martina Havrana, Marcela Dvořáka a Davida Košaře.

Z dosavadních marodů se ve středu naopak do sestavy vrátí obránce Marek Duben. Příjemnou zprávou je i skutečnost, že se na ledě po dlouhé době objevil uzdravující se zkušený útočník Radim Heřman.