V krajně vypjaté partii plné emocí, potyček a sporných verdiktů sudích se Jihočechům nepovedla úvodní třetina, po níž nabrali dvoubrankové manko.

Baník se ujal vedení už ve 4. minutě, druhý zásah pak přidal v početní výhodě.

Druhou třetinu zahájil Tábor aktivně, ale slibné šance nevyužil a v 28. minutě jim pláchl Bednařík – 3:0. Naději hostům vykřesala Kohút, jenž se svou příležitostí tváří v tvář brankáři naložil chladnokrevně – 3:1.

Táborský tým ve třetí části vyvinul mohutný tlak, z něhož vzešlo hned několik výrazných příležitostí, žádná z nich však gólem neskončila.

„Utkání z naší strany nebylo dobré. Hlavně v prvních dvou třetinách to bylo od všech prostě málo. Do třetí části jsme vlétli, dostali jsme Příbram pod tlak a měli jsme tam minimálně čtyři velké šance, nicméně koncovka nám nevyšla tak, jak bychom potřebovali. Rozhodně se musíme vyvarovat toho, abychom řešili nedůležité věci. Naopak je třeba věnovat se těm důležitým, což znamená nezabývat se rozhodčím, ale soustředit se v každém střídání na svůj vlastní výkon. Každý musí začít u sebe,“ konstatoval pro klubový web táborský trenér Aleš Krátoška.

Série hraná na tři vítězství se za stavu 1:1 opět přesouvá k Jordánu, kde se třetí duel uskuteční ve středu 15. března od 18 hodin.

Baník Příbram – HC Tábor 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Josefus (Bednařík, Havlín), 19. Kafka (Saňa, Josefus), 28. Bednařík (Hasman, Josefus) – 37. Kohút (Hajič). Rozhodčí: Hlinka, Hacaperka – Sýkora, Maňák. Vyloučení: 11:13, navíc Severa (Táb.) 5+OK. Využití: 1:0 V oslabení: 0:1 Diváci: 1150
Tábor: Gába – Plášil, Hubata, Suchánek, Krejčí, Černý, Kříž – Seidl., Matušík, Šulek – Bahenský, Milfait, Severa – Kohút, Vlček, Hajič – Prášek, Dančišin, Duchan – Bárta.
Ostatní výsledky čtvrtfinále sk. Západ - 2. zápasy
Děčín - Letňany 0:2 (série 0:2), Most - Chomutov 1:4 (série 0:2), Vrchlabí - Ústí nad Labem 4:3 (série 1:1)