Dosavadní průběh vyřazovacích bojů naplnil papírové předpoklady a mezi nejlepší čtyři týmy západní skupiny se prodralo elitní kvarteto ze základní části soutěže. Ve druhé sérii na sebe narazí její vítěz ze Sokola a Žďár nad Sázavou.

Kolín těžkou roli zvádl

Kolínský celek zvládl úvodní sérii letošního play-off proti Jindřichovu Hradci bezvadně, a přestože svého soka nikterak nedeklasoval, postoupil přes něj ve třech utkáních (4:1, 3:2, 5:2). Výtečně rozehráli Středočeši také čtvrtfinálový souboj s Moravskými Budějovicemi a po domácím vítězství 3:0 si přivezl od „Žihadel" druhý bod za výhru 3:2. Pak ale přišla nečekaná komplikace, neboť Moravané u Labe zabojovali a výhrou 5:4 v samostatných nájezdech si vynutili čtvrté utkání. Drama v podobě rozhodující páté bitvy ale Kozlové z Kolína odmítli a ve čtvrtek oplatili soupeři na jeho stadionu stejnou mincí, když zvítězili rovněž po nájezdech 4:3. Ještě v 52. minutě přitom prohrávali na moravskobudějovickém ledě 1:3 a vypadalo to, že dojde na sobotní bitvu o všechno, leč nestalo se a domácím hokejistům skončila sezona.

Srovnané účty

Táborští hráči sledovali vývoj série mezi Kolínem a Moravskými Budějovicemi jistě velmi pozorně, na druhé straně ovšem odmítli v otázce svého soupeře jakkoliv kalkulovat. „Pokud chceme dojít tam, kam v loňském roce, nemůžeme si v téhle fázi sezony vybírat soupeře. Tady už jsou těžké úplně všechny zápasy," zdůraznil obránce HC Tábor Tomáš Černý.

O tom, že bude série s kolínskými hokejisty pořádně tvrdým oříškem, není sporu. Hovoří o tom i minimální rozdíl v tabulce základní části a průběh předchozích vzájemných zápasů. Ten domácí sice „Kohouti" v listopadu zvládli a zvítězili 4:1, před necelým měsícem si ale dojeli k Labi pro porážku 0:2. Pokud by zůstal vítězné kouzlo domácích střetnutí zachováno i v play-off, Táborští by se určitě nezlobili. V takovém případě by totiž využili výhodu případné páté rozhodující bitvy na domácím stadionu.

Program semifinále

Série hraná tak jako ty předchozí na tři vítězné zápasy znovu pozve fanoušky do ochozů každý druhý den. Po pondělní úvodní bitvě na táborském stadionu se bude hrát ve středu v Kolíně, třetí duel hostí v pátek od 18 hodin město nad Jordánem. Pro případný čtvrtý zápas na kolínském ledě je předurčen nedělní termín, a dojde-li na pátou bitvu, uvidí ji v úterý 25. března Tábor.