Web Táborského deníku se znovu proplížil do zákulisí tohoto souboje, aby přichystal pro své fanoušky přestávkové vstupy s hodnocením přímých aktérů zápasu.

Táborští nastoupili do zápasu v této sestavě: Čech - Kudrna, Petráček, Havran, Koktan, Kanov, Černý - Nedorost, Šperger, Kocar - Török, Štrba, Andres - Heřman, Padělek, Mrkvička.

18.32 - Domácí hokejisté měli do utkání poměrně slibný nástup, pak se však jejich hra rozředila do šedi slabého průměru. Ano Středočeši sice nehýřili pohlednými hokejovými momenty, přesto odešli do šatny s jednobrankovým náskokem. Ve 13. minutě si táborští hráči špatně pokryli soupeřovy hráče, z druhé vlny si najel obránce Růžička a Čech na jeho střelu nedosáhl. Do dalšího náporu dostala berounský celek zbytečná domácí vyloučení, žádná další pohroma ale táborský tým nepostihla.

19.26 - Táborské mužstvo si přenese jednobrankové manko i do závěrečné dvacetiminutovky. V úvodu si jeho hráči svůj dojem na ledě nikterak nevylepšili, postupně se ale dostali do tempa a brankáři Furchovi bylo v několikam omentech hodně horko. Vyrovnání se dočkali domácí fandové ve 28. minutě - hezkou přímočarou akci po ose Kudrna, Nedorost zakončil povedeným blafákem do bekhendu kapitán Šperger. Středočeský tým přesto ukazuje, že otevřel letošní prvoligový ročník v solidní pohodě. Jeho druhý rozdílový gól měl malou předpremiéru, sudí Jeřábek však branku neuznal pro předchozí nedovolený zákrok beronského hráče. O necelé tři minuty později ale brankář Čech přece jen kapituloval z hole Žálčíka. Na jeho trefu už celek Tábora odpověď nenašel a bude muset v poslední části hodně zabrat, aby si před derby v Písku bodově polepšil.

"Musíme soupeře přitlačit do pásma, hodně střílet a tlačit se do branky. Hlavní je, abychom třetinu odehráli bez zbytečných faulů," hledal po druhé části hry recept na zteč berounské svatyně obránce Tomáš Petráček.

20.45 - Táborští hokejoví fandové si už potřetí v této sezoně otestovali svou nervovou soustavu při samostatných nájezdech. Poprvé v nich domácí hráči tahali za kratší konec a trefa matadora Nedvěda z páté série zajistila hostujícím Medvědům dva body.

Poslední dvacetiminutovka si rovněž postrádala visačku nejvyšší prvoligové kvality, ale nabídla divákům velmi urputný souboj. Táborské mužstvo usilovalo vyrovnání a dočkalo se ve 45. minutě, kdy překonal velmi pozorného brankáře Furcha domácí mladík Heřman po přihrávce Padělka. Zbytek třetiny nabídl několik nebezpečných momentů před oběma brankami (více práce měl tentokrát hostující gólman), ale gól už nepadl.

Pětiminutové nastavení hry dochutila velmi pikantním kořením bitka mezi domácím Petráčkem a berounským Jelínkem. Díky početní převaze se ocitli blíže vstřelení vítězného gólu Jihočeši, jedinečnou příležitostí však pohrdli. Došlo tak na zmiňované samostatné nájezdy, ve kterých se štěstí přiklonilo na stranu středočeského celku.

Zásahy brankářů v utkání: Čech (Tábor) 32 - Furch (Beroun) 36.

Ve středu cestuje táborský tým k mimořádně prestižnímu jihočeskému derby do Písku.