Hráči táborského HC si dnes v podvečer odbudou nesmírně náročný křest v novém ligovém ročníku. Na severu Čech zkříží své hokejky s ambiciózním celkem Ústeckých Lvů.

Nejpopulárnější sport v Táboře má za sebou bouřlivé léto a před sebou překážky, které na ně nastražila druhá sezona na prvoligové scéně.
Nejžhavějším tématem uplynulých měsíců se stala složitá ekonomická situace klubu. Nyní už se nad táborským hokejem vyjasňuje; klub získal generálního sponzora a opět našel stabilního partnera v městu Tábor. Účinkování týmu v novém ročníku soutěže se ekonomicky zajistit podařilo, ale vzhledem k tomu, že bylo nutné z těchto prostředků pokrýt některé dluhy z předešlé sezony, byl rozpočet narušen. Situaci by měly vyřešit finance, které vloží do klubu nový majoritní vlastník. Jedná se ale o složitou záležitost, jejíž zdárné dořešení si žádá čas.

Radost mohou mít fandové z aktuální skladby týmu. Loňský kádr zůstal téměř beze změn, a navíc se ho podařilo vyšperkovat angažováním posil. Například v brance budou „Kohouti“ spoléhat na kvalitní duo Čech – Halmoši.

„Myslím si, že jsme na sezonu dobře připraveni, to se ale ukáže až v jejím průběhu,“ vzhlíží k sezoně nový kouč HC Tábor Vladimír Kýhos.
Také samotní hráči start mistrovských bojů kvitují s povděkem. Potvrzuje to i zkušený obránce Jan Kudrna: „V přípravě se každý těší, až to začne naostro. Máme těžký los, ale třeba do Ústí rozhodně nejedeme s tím, že prohrajeme. Hrát se dá s každým.“