V boji o klíčovou osmou příčku tabulky bylo utkání pro oba soupeře mimořádně důležité. Lépe do něj vstoupili hosté. Díky třem přesilovkám si vynutili převahu, ani jednu početní výhodu sice nevyužili, ale přesto se v závěru úvodního dějství dostali do vedení.  Prokopovu tvrdou vstřelu od modré nešťastně tečoval za záda vlastního gólmana Štůraly Holík.

V polovině zápasu ale přišla tradiční zlá chvilka českobudějovického týmu a v průběhu pouhé minuty a čtrnácti vteřin inkasovali dvě branky.  Nejprve se nadvakrát prosadil dorážkou Žálčík a krátce po něm zužitkoval přesnou Dudášovu přihrávku zpoza branky veterán Plášek. Jenže naštěstí ani ne za minutu vyrovnal mladík Rob.

Za nerozhodného stavu se hrálo ve třetí třetině opatrněji s důrazem na pozornou obranu. Ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat osudovou chybu. Tu nakonec udělali tři minuty před koncem domácí. Melkovu střelu Štůrala pouze vyrazil před sebe a Skuhravý dal důležitý gól. Vzápětí přidal Kotalík uklidňující čtvrtý gól. Holík už poté stačil jen korigovat na konečných 3:4.

Branky a nahrávky:  29. Žálčík (Moskal, Staněk), 31. Plášek (Dudáš), 60. A. Holík (Plášek, Haas) – 19. Prokop (Ondřej, Šachl), 31. Rob (Platil, Kuchejda), 57. Skuhravý (Melka, Rob),  59. Kotalík (Pajič, Šachl). Vyloučení 6:2, využití 0:1. Rozhodčí:  Úlehla – Kis, Maštalíř.
ČEZ Motor: Kůdela – Vráblík, Chmelíř, Kasík, Kříž, Platil, Prokop, Kotaška – Kotalík, Pajič, Boháč – Skuhravý, Rob, Melka – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Kňazev, Šperger, Ferebauer. Trenéři Rosol a Bělohlav.