Jihočeši jako by se nestačili vzpamatovat z úterního nepovedeného utkání v Olomouci a proti sešívaným začali také doslova katastrofálně. Už po jednadvaceti vteřinách lovil kotouč Bláha ze své sítě, když ho po rychlé akci prvního útoku Slavie prostřelil mezi betony zcela nekrytý Vas.

Domácí byli jako opaření a jen těžko se dostávali do zápasu. Dostávali se pod výrazný tlak a jen se štěstím přežili další tutovky, které měli dvakrát Holec a jednou Kolář. Stav 0:1 byl pro Motor po první dvacetiminutovce ještě milosrdný.

Ani po změně stran se obraz hry bohužel příliš nezměnil. Druhý gól tak na sebe nenechal dlouho čekat. V dost přísné přesilovce pět na tři byl jeho autorem Vlasák, jenž měl po nahrávce Valacha dostatek času zasunout ho do úplně prázdné klece.

Do hry se domácí celek vrátil až ve 33. min. kdy se v přesilovce tvrdě od modré trefil obránce Růžička. Jihočechy kontaktní gól nastartoval a nebyli daleko od vyrovnání. Přibylovu tutovku však vychytal Furch.

Nápor domácích pokračoval i v závěrečné třetině a vyústil ve vyrovnání. V další početní výhodě se báječně trefil Kuchejda.

Jenže radost trvala pouhou půlminutku. Poté potrestal zmatek v domácí obraně svým druhýgólem Vas. Znovu vyrovnat mohl Motor v přesilovce pět na tři, ale po obrovském tlaku nastřelil Straka jen tyč. Naopak na druhé straně se protáhl přes celé hřiště Bednář a zvýšil na 2:4. Tím bylo po domácím náporu a hosté už si výhru pohlídali.

Branky a nahrávky: 33. Dan Růžička (Pajič), 45. Kuchejda (Žovinec) – 1. Vas (Sklenář, Bednář), 21. Vlasák (Valach, Bednář), 45. Vas (Bednář, Knot), 53. Bednář.
Vyloučení: 4:6 (navíc host. Bednář 10 min.), využití: 2:1. Rozhodčí: Hribik, Pešina – Lederer, Gebauer. Diváci: 6244.
ČEZ Motor: Bláha – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Dan Růžička, Semrád – L. Marek, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Kuchejda – Vaniš, Rob, A. Přibyl – Pašek, Trummer, D. Boháč. Trenéři: Rosol a Bělohlav.
Slavia: D. Furch – A. Růžička, Štich, Valach, Knot, Beňovič, Kolařík, Šulc – Bednář, Vas, Sklenář – M. Čermák, Vlasák, Pletka – Stránský, Holec, Kolář – Babka, Andres, J. Doležal. Trenéři: Beránek a Srdínko.

Hlasy trenérů – Petr Rosol (Motor): „Nezačali jsme dobře. Hodně nás srazil první gól hned v první minutě, kdy jsme si špatně rozebrali hráče soupeře. Na nás to padlo, Slavii naopak vystřelilo nahoru. Od poloviny zápasu jsme trochu srovnali krok a povedlo se nám vyrovnat i skóre, ale zase jsme doplatili na dvě hrubé chyby, které takový tým jako je Slavia dokáže potrestat."

Josef Beránek (Slavia): „Po dvou prohrách jsme nutně potřebovali zvítězit. Dobře jsme začali a důležité utkání jsme dokázali zvládnout. Za výkon zaslouží poděkování všichni hráči na čele s Dominikem Furchem v brance."