Jakkoliv lichotivé je umístění táborských osmáků v kvalitní soutěži, jejich kouče zajímal především výkonnostní progres hráčů a celkové fungování mužstva. „Musím se přiznat, že tabulku jsem viděl asi až před třemi dny. Upřímně, vůbec mne nezajímala,“ potvrdil Jan Boháč.

V ohlédnutí za účinkováním svých oveček v uplynulém ročníku nacházel vesměs pochvalná slova. „Potěšilo nás, že kluci pomalu přestávají být takovými těmi 'mladými trdly'. Tím pádem se zlepšila jejich morálka především při tréninku. Co se týče zápasů, víceméně jediný vážnější výpadek jsme měli v Rokycanech. Jinak kluci podávali po celou sezonu dobré výkony a zejména zápasy s Plzní odehráli výborně,“ prohlásil kouč mladých kohoutů.

Ve svém posezónním hodnocení neopomněl vyzdvihnout ještě jeden důležitý faktor. „Už druhým rokem jsme po domluvě v klubu posunuli dva nejlepší hráče tohoto ročníku do týmu deváté třídy. Jelikož s námi odehráli asi jen čtyři zápasy, otevřel se tím prostor pro jiné hráče převzít odpovědnost za tým. A musím říct, že letos se toho hlavně někteří v mnoha zápasech chopili výborně,“ pochvaluje si Jan Boháč, ale vzápětí varovně dodává. „Před nimi ovšem samozřejmě zůstává neuvěřitelné množství práce; musejí si uvědomit, že pokud chtějí hrát hokej i v dalších letech, budou se nároky na ně jen a jen zvyšovat. Ty nejdůležitější roky mají stále ještě před sebou…“

Jako značný momentální handicap v zápasech s nejlepšími republikovými týmy vnímal Jan Boháč fyzickou vyspělost jeho hráčů. „Věřím, že jim tato nečekaná doba karantény pomůže v tom, že trochu povyrostou,“ poznamenal s úsměvem. Na druhé straně to ale není až tak extra důležité, protože jak hráli v osmé nebo deváté třídě, na to se jich nikdo v pětadvaceti letech ptát nebude,“ uvedl na závěr.

TÝM 8. TŘÍDY HC TÁBOR

Brankáři: Jan Ostrý, Ondřej Šrámek.

Obránci: David Anděl, Filip Sokol, Martin Šťastný, Ondřej Lukeš, Pavel Jirášek, Tomáš Slavík, Vojtěch Kovanda, Vojtěch Vachta.

Útočníci: Bruno Sochůrek, David Křepelka, Dominik Vlček, Jan Pospíchal, Marek Eremiáš, Martin Šilháb, Michal Mužík, Petr Pospíchal, Roman Mohyla.

Trenéři: Jan Boháč, Jakub Drda, vedoucí mužstva: Milan Vlček.