HC TÁBOR – BENEŠOV

7:4 (1:1, 4:1, 2:2)
Branky HC: Ficek 2, Kupec 2, Györi, Ferebauer, Kocar.
I. třetina
Převážná část úvodní části hry nabídla ze strany táborského týmu jen odvar z výkonu, kerým se prezentoval v předchozím derby na milevském ledě. Z šedi podprůměru vyhlédla jen povedená kombinační akce dvojice Kupec – Györi, při jejímž zakončení byl prvně jmenovaný faulován a z vidiny vedoucí branky proto sešlo. V následné přesilové hře i další početní převaze měl benešovský gólman Babka daleko méně práce, než asi sám očekával. A trest za ospalý výkon na sebe nenechal dlouho čekat. Středočeši využili ke skórování hned první delší pobyt v útočném pásmu při vyloučení Škuliny – střelu Peťovského vrátil z úhlu do odkrytého koutu táborské branky Vacek a zajistil hostům vedení. Domácí celek nečekaného varování příliš nedbal, a protože se ve spícím stavu nacházelo i publikum, panovala na stadionu velmi ponurá nálada. Špetku vzruchu dodaly až poslední dvě minuty první třetiny. Nejprve neudržel při vhazování nervy na uzdě exreprezentant Kucharčík a za kritiku čárového arbitra vyfasoval „desítku“. Jen o půl minuty později se po vyhrané buly domácího centra Voříška zmocnil puku Ficek a neomylným zakončením pod horní tyč přece jen zpříjemnil svému týmu odchod do kabiny.
II. třetina
Stejně jako v předchozím ligovém střetnutí na milevském ledě učinili Táborští i tentokrát rozhodující krok vstříc vítězství ve druhé třetině. Už za hlasité podpory svých fans, kteří zakončili demonstrační akci z první třetiny, se pustili do mohutné ofenzívy a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. V čase 1:36 prokázal hodně důrazu před Babkovou brankou Kupec a udělal první čárku do kolonky využitých domácích přesilovek – 2:1. V polovině 6. minuty pohrdl možností vyrovnat Bartoš, když v ideální pozici před Anderleho brankou promáchl. O minutu a půl později toho mohl litovat dvojnásob. Táborští hokejisté se v útočném pásmu rozestavili do tradičního přesilovkového lichoběžníku, a také tentokrát byli úspěšní – střelu Chaloupky tečoval za Babkova záda Kupec a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 3:1. Za necelé dvě minuty se skóre měnilo znovu. Hrubý zákrok hostujícího Vacka na nepřipraveného Heršálka nabídl domácímu týmu další výhodu početní převahy a na konci táborských manévrů byl první druholigový gól osmnáctiletého novice v dresu „Kohoutů“ Ferebauera (střídavý start z HC Mountfield České Budějovice). V 16. minutě ochutnali táborští fanoušci mimořádně sladký pamlsek z dílny mistra Györiho – zkušený táborský útočník si až dětsky pohrál se dvěma benešovskými hráči a svou akci zlehka zakončil mezi betony hostujícího brankáře – 5:1. Kouzlo tohoto nádherného momentu částečně zmizelo o čtyřicet vteřin později, kdy dostal luxusní prostor před Anderleho klecí Bartoš a využil toho ke snížení na 5:2.
III. třetina
Poslední dvacetiminutovka už opět sklouzla do nepříliš pohledné partie. Táborský celek bez potíží kormidloval svou loď vstříc třetí výhře v řadě a Benešovští nebyli soupeřem, který by byl schopen zaútočit na umazání tříbrankové ztráty. V úvodu 12. minuty se sice dočkali snížení po povedené akci Kucharčíka, kterou dovršil nikým neatakovaný Macek, téměř vzápětí se ovšem prodrala do přečíslení dvojice Kocar – Kupec a prvně jmenovaný vrátil skóre do původní podoby. Stejná situace se ještě jednou opakovala, což zadělalo na divácky atraktivní koncovku. V čase 19:17 ztrestal další benevolenci domácích beků J. Verbík a snížením na 6:4 vyzval své trenéry k power play. Ta ovšem měla z pohledu středočeského celku zcela opačný efekt – dvě vteřiny před koncem zužitkoval dobrou práci Voříška ve středním pásmu Ficek a do przádné branky pečetil důležité vítězstvé svého týmu.
HC TÁBOR: Anderle – Klimeš, Kanov, Škulina, Heršálek, Chaloupka, Klíma – Györi, Kupec, Kocar – Ferebauer, Voříšek, Ficek – Ševčík, Hubáček, Mrkvička.

V neděli 28. října podstoupí táborští hokejisté dalekou výpravu na led nováčka soutěže do Kutné Hory.