HC TÁBOR – NYMBURK

3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky Tábora: Mrkvička (Chaloupka), Kupec (Klíma), Pechánek (Kratochvíl, Žižka).
Domácí celek nastoupil ke druhému domácímu duelu bez zkušených Ševčíka a Klimeše, na jeho lavičce navíc tentokrát osiřel druhý trenér Ježek.
I. třetina
V domácích příznivcích poprvé hrklo už po dvaceti vteřinách hry, kdy se řítil sám na brankáře Anderleho Culka, domácí gólman ale své spoluhráče podržel. Hodně práce měl i v dalších dvou minutách, kdy úspěšně čelil několika dalším nebezpečným pokusům Středočechů včetně tutovky Šimka. Táborský tým probudila z letargie až úvodní početní převaha po faulu na Žižku. V ní měl první gól na hokejce Kupec, napoprvé ale před brankou extáborského obra Matouška ve vyložené pozici selhal. Přes další vyloučení na obou stranách čekali diváci na první gólový zápis až do 15. minuty. K radosti většiny z nich se o něj postaral domácí štírek Mrkvička, který napřáhl od modré čáry a nachytal nymburského gólmana v nedbalkách. O minutu a půl později přišla velká chvíle agilního Kupce, který udělal solný sloup z úřadujícího extraligového šampiona v dresu Nymburka Protivného a nádhernou stahovačkou před brankou „vymáchal“ i Matouška – 2:0. Dva góly v rychlém sledu posadily táborské mužstvo na koně. Ve zbytku první části mělo dvě slibné možnosti silného soupeře dorazit, ale Žižka ani Kupec puk za brankovou čáru nedopravili.
II. třetina
Druhé dějství začalo podobně jako to předchozí – už po dvou minutách se dostali hosté do přečíslení, hrozící nebezpečí ale Anderle uhasil. Téměř vzápětí si na druhé straně vynutila tlak formace domácích mladíčků a její poctivou práci korunoval třetím gólem centr Pechánek. Brankář Matoušek se ve známém prostředí poroučel na střídačku a jeho místo zaujal Kremina. A právě tento moment jakoby pokropil hosty od Labe živou vodou. Na konci 6. minuty se zmocnil odraženého puku Dulovec a snížil na 3:1. Hned při dalším nymburském útoku se ocitl tváří v tvář Anderlemu obávaný střelec Nýč, vzájemný souboj obou mužů však vyzněl lépe pro domácího brankáře. Přesto se nymburskému kolektivu podařilo herní převahu zaslouženě zužitkovat – v 16. minutě se zmocnil chybné rozehrávky Heršálka Hertl a vrátil hosty do hry o body snížením na 3:2.
III. třetina
V závěrečné dvacetiminutovce nebyla o rušné momenty nouze, většina z nich se ovšem udála před táborskou brankou. Ve 4. minutě postupoval při vlastním oslabení na Anderleho Hertl, ale pouze zazvonil na horní tyč. Podobně dopadl při jednom z mála výletů do útočného pásma i táborský Pechánek, jenž zakončil svůj únik střelou do levé tyče. Ve zbylých minutách se stadion třásl v obavách o udržení jednobrankového náskoku. Místy drtivý tlak Nymburka vyústil v jeho několik stoprocentních šancí, brankář Anderle si však přizval na pomoc paní Štěstěnu a společně odvrátili i ty nejvyloženější příležitosti. Táborští hráči museli nakonec bojovat o první bodový zisk až do poslední chvíle, navíc při power play soupeře. Pár desítek vteřin před koncem měl sice jasnou pojistku na hokejce Voříšek, ale z několika metrů nepochopitelně trefil jen konstrukci opuštěné branky Polabanu.
HC TÁBOR: Anderle – Heršálek, Chaloupka, Škulina, Kanov, Klíma, Trieb, Balík – Mrkvička, Kupec, Ficek – Ježek, Voříšek, Hubáček – Žižka, Pechánek, Kratochvíl.