J. HRADEC – HC TÁBOR

2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky Tábora:
Voříšek (Ficek), Zíb (Kocar), Kocar (Mikeska), Ševčík (Kanov).
I. třetinaNedělní duel zahájil ostrý nápor táborského týmu, díky kerému se ocitl před domácí brankou Kocar a o chvíli později i Györi, její strážce Kubeš (k Vajgaru jezdí na střídavý start z brněnské Komety) ale založil bohatý výčet svých úspěšných zákroků. Ve 4. minutě tleskala spoře zaplněná hala i jeho brankářskému kolegovi Pipkovi, jenž na druhé straně hřiště zmařil únik chomutovského hosta v hradeckém dresu Tona. Na konci 7. minuty vykázal sudí Dvořák na trestnou lavici domácího obránce Štěrbu, výhoda početní převahy ovšem Táborským brzy zhořkla – zaváhání mladého bránce Kanova v rozehrávce využil nejzkušenější hráč Vajgaru J. Cmunt a dostal od hostů dostatek času k tomu, aby zblízka zasunul puk za Pipkova záda – 1:0. Další minuty první třetiny zastihly táborský celek v útlumu. pohodu mohla vrátit do jeho řad minutová přesilovka pěti proti třem, manévry v útočném pásmu ovšem ve vyrovnávající trefu nevyústily. Ještě před první sirénou si zahráli v početní převaze i domácí hokejisté, ani jejich fanoušci ale nemohli být spokojeni. V závěru úvodního dějství se ještě prosmýkl až před Kubešovu branku Kocar, jindřichohradecký gólman však jeho výpad se štěstím ustál.
II. třetinaHned v úvodu druhé části hry se hodně zapotil táborský brankář Pipek, který pohotově ukončil promenádu J. Cmunta mezi dvěma hostujícími obránci. O pár minut později se při domácí přesilové hře zjevil před táborskou brankou Ton, Pipkův výtečný zákrok mu ale zkazil radost. Od té chvíle už se ale hrálo jen a jen podle táborských not. V úvodu 6. minuty minul kapitán Ševčík jen těsně odkrytý horní roh Kubešovy svatyně. Do stejného místa a přesněji mířil při dalším výpadu hostů Mikeska, už předtím ale sudí odpískali ofsajd a táborský útočník vyfasoval za dokončení akce po odpískání desetiminutový osobní trest. Nápor „Kohoutů“ to ovšem nepřibrzdilo. V 7. minutě pálil z prostoru mezi kruhy obránce Zíb, Kubeš ovšem předvedl učebnicový semafor. Jen o chvíli později se před jeho brankou mihl Györi, a tentokrát přispěchalo hradeckému brankáři na pomoc i potřebné štěstí. Radost do hostujícího tábora nakonec vnesla až 10. minuta – po buly v útočném pásmu se vrátil puk na hůl centra Voříška a ten jej pohotově nasměroval k levé tyči domácí branky. Radost táborského útočníka z vyrovnávající trefy byla o to větší, že se jednalo o jeho první přesný zásah v sezoně. Jen o minutu později mohl zchladit nadšení hostů Dolina, ale Pipek byl na místě. Ve 13. minutě obsadil domácí trestnou lavici Dvořák a Táborští hráli další přesilovku. Po nevyužité šanci Škuliny už jejich fanoušci jásali, když střela Ševčíka prošla přes Kubešovi betony a za brankou se rozsvítilo červené světlo. Rozhodčí ale puk za brankovou čarou neviděli a gól, jehož platnost po zápase potvrdili i domácí hráči, neuznal (útočník Györi navíc obdržel za protesty „desítku“). Přesto se hostující tým zasloužené vedoucí trefy dočkal. Mrkvička si sice ještě při svém samostatném úniku vylámal zuby na Kubešovi, brzy poté se ovšem dostal v přesilovce Tábora k zakončení Zíb a v čase 18:28 vsítil svůj druhý gól při druhém startu v táborském dresu – 1:2.
III. třetinaPrůběh prostřední části hry nasvědčoval tomu, že už by si měli hokejovější hosté výsledek pohlídat, ale opak byl pravdou. Bojovní hráči Vajgaru našli dostatek sil k tomu, aby si v úvodu třetí třetiny vynutili tlak. Tutovku J. Cmunta ještě skvěle zlikvidoval Pipek, na střelu Novotného z 7. minuty už ale nedosáhl – 2:2. Solidní naděje jindřichohradeckého mužstva na bodový zisk měla ale jepičí život. Na začátku 9. minuty se odhodlal ke střele neúnavný dříč Kocar a zasadil svému bývalému týmu třetí úder. Když pak o čtyři minuty později našla dlouhá přihrávka Kanova najetého Ševčíka a ten přidal nekompromisní bombou čtvrtý táborský gól, nebylo o vítězi derby pochyb. Hradečtí trenéři Joun a Čech (Táborák ve službách Vajgaru) sice využili vyloučení Kanova a početní výhodu zvýraznili odvoláním brankáře Kubeše, zbytečný atak obránce Cikána na táborského brankáře ale jejich plány pro závěr střetnutí přeškrtal.
HC TÁBOR: Pipek – Kanov. Zíb, Škulina, Chaloupka, Klimeš, Heršálek – Mikeska, Kupec, Kocar – Györi, Mrkvička, Ježek – Ševčík, Voříšek, Ficek – Hubáček.
Zítra se Táborští vypraví k předehrávce 22. kola na led kolínských Kozlů. Ti o víkendu nedobrovolně odpočívali vinou lehké nehody svého autobusu na cestě do Benešova.