Hokejisté táborského HC si uplynulý týden ve druhé lize jaksepatří užívali. Aby také ne, když jen tři dny po překvapivém bodovém zisku v Chrudimi (3:3) udolali na domácím ledě v tabulce třetího rivala z Písku!

HC TÁBOR – IHC PÍSEK

2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky HC: Žižka (Heršálek), Ševčík (Trieb, Ficek).

I. třetinaPrvní výraznější zápis do scénáře úvodní části hry mohl už ve 2. minutě obstarat domácí Ficek, ael dorážku Ševčíkovy střely nasměroval vedle pravé tyčky Kubišovy branky. O pár minut později hákoval písecký Kica Kupce, následnou přesilovou hru ale domácí celek prohospodařil bez jediné vážnější šance. Po návratu hostujícího hráče na led se poprvé zablýsklo i na druhé straně kluziště, ale Filipiho střela minula branku hájenou brankářem Pipkem. Prvního brankového momentu se diváci dočkali až ve 14. minutě, a ke zklamání většiny z nich se urodil v domácím obranném pásmu – Hovora šikovně podržel puk na útočné modré čáře a poté vyzval ke zdařilé koncovce spoluhráče Burkoně – 0:1. Táborské mužstvo se pokoušelo zahnat zklamání z inkasované branky akcí první řady, kterou sice zakončil krásnou stahovačkou a následnou střelou Kupec, ale Kubiš se proti ní vytasil s výtečným zákrokem. Přesto se domácí zaslouženého vyrovnání dočkali. Necělých osmdesát vteřin před koncem první třetiny vysunul Heršálek dlouhým pasem na zteč Žižku a ten opepřil své nasazení do první formace přesnou střelou pod horní tyč – 1:1.

II. třetinaProstřední dějství začalo pořádně zostra. Už ve 2. minutě se ocitl v nadějné pozici před Kubišem Ježek, ale byl faulován a táborští hráči se mohli chystat na svou druhou početní převahu utkání. Zpočátku byla jejich přesilovková kombinace hodně kostrbatá, ale nakonec jim přinesla velkou radost. U zrodu klíčového momentu zápasu stál Ficek, který vzal puk z hole Kříže, nasměroval ho na obránce Trieba a ten vylepšil celou akci přihrávkou na neomylně zakončujícího kapitána Ševčíka – 2:1. Inkasovaný gól probudil v píseckých hokejistech na několik minut ryze ofenzívní náladu, ale táborský brankář Pipek si poradil s nebezpečnými střelami Kicy a Kašpara i s důraznou dorážkou v podání Mošovského. Hned poté se prezentoval tradičně vybroušenou individuální akcí Györi, ale koncovku Hubáčka vychýlil v posledním okamžiku z gólového směru jeden z píseckých obránců. Od tohoto okamžiku se „Kohouti“ chopili otěží druhé třetiny a byli až do přestávky lepším týmem, kýženého zvýšení svého náskoku se však nedočkali. Asi nejblíže ke vstřelení pojišťovacího třetího gólu byl Györi po ukázkové spolupráci s Kocarem a Hubáčkem, gólman Kubiš jim však zkazil radost bleskurychlým máchnutím své lapačky. Až v samém závěru druhé dvacetiminutovky se zapotil i jeho protějšek Pipek, a vedl si při závaru před svou brankou neméně zdatně.

III. třetina
Urputný boj dvou letitých rivalů vrcholil v poslední části hry. Po pěti minutách hry hodně vystrašil Kubiše Kupec, a nakonec si svou akcí vykoledoval alespoň faul. Hosté od Otavy početní převahu nezužitkovali, ale použili ji jako začátek mohutného útoku na vyrovnání. Domácí Pipek byl ve zbytku zápasu zaměstnanějším z obou brankářů, ale poradil si i s výpadem dvojice Vondřich – Míka nebo s dělovkou obránce Procházky. Závěr střetnutí už provázely emoce. Po dvou přehlédnutých faulech na Kupce a Györiho usedl prvně jmenovaný táborský útočník na trestnou lavici a domácí se bránili ve čtyřech. Po minutě písecké přesilovky se kotouč ocitl v jejich síti, už předtím ale rozhodčí Stach viděl nedovolený zákrok Kořánka v táborském brankovišti a přerušil. Hostující kapitán nebyl s tímto verdiktem ani zdaleka svolný a k dvouminutovému trestu si za protesty vysloužil i „desítku“. Hosté se chystali na power play, výhodu jednoho muže v poli jim však překazil prohřešek Vondřicha. O několik vteřin později si nabruslil za záda píseckých obránců Mrkvička, ale Kubiš ještě udržel plamínek hostujcícíh nadějí při životě. Mužstvo IHC ještě v závěru vyrovnalo odvoláním brankáře počet hráčů v táborském útočném pásmu, k ohrožení Pipkovy svatyně už se ale nedostali. Před nejvyšší návštěvou tohoto ročníku (770 diváků) tak táborští hokejisté opět rozmnožili svou bodovou sbírku a zůstávají v kontaktu se čtvrtou příčkou.
HC TÁBOR: Pipek – Klimeš, Kanov, Škulina, Heršálek, Trieb, Chaloupka – Žižka, Kupec, Kocar – Ševčík, Mrkvička, Ficek – Györi, Hubáček, Ježek.