Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Příliv hokejové radosti k Jordánu: tým HC vyválčil u sousedů tři body

SOBĚSLAV - Sobotní urputná druholigová bitva mezi milevským ZVVZ a táborskými hokejisty nikterak nevybočila z historie vzájemných zápasů obou rivalů. Emotivní a dramatický duel před bouřlivou kulisou tentokrát rozjásal příznivce hostujícího týmu.

23.10.2007

Dvojnásobnou radost měl ze sobotního triumfu na milevském ledě brankář Václav Pipek, který za svá záda propustil jedinou střelu z hole Špergera, a výrazně tak přispěl k porážce klubu, kde hokejově vyrůstal.Foto: Jan Škrle

MILEVSKO – HC TÁBOR

1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky Tábora:
Ficek (Voříšek), Hubáček (Heršálek).
Táborský tým se vydal na návštěvu svého hokejového souseda bez opory Györiho, ale poprvé v sezoně s jiným zkušeným útočníkem Kocarem.
I. třetinaÚvodní dvacetiminutovka nabídla zhruba osmi stovkám diváků houževnatý a velmi ostrým kořením dochucený boj, ze kterého ovšem jen tu a tam probleskla vážnější příležitost k ohrožení soupeřovy branky. Odchovanec domácího hokeje v táborské kleci Pipek si nejvíce oddechl při pokusu Novotného z otočky, který mu proklouzl mezi betony, ale mířil mimo. Milevského gólmana D. Svobodu zase vyvedly z klidu nebezpečné pokusy Chaloupky s Mrkvičkou, a také výpad tří hostů na jediného domácího obránce, který však postrádal zakončení.
II. třetinaV prostředním dějství obrátili Táborští historii této sezony naruby. Zatímco v předchozích zápasech obvykle ve druhé třetině propadali, tentokrát předvedli svou nejlepší sezonní epizodu a zaslouženě vykročili za konečným úspěchem. První slibnou střelu druhé části vyslal na soupeřovu branku extáborský bek ve službách Milevska Matouš, ale Pipka nezaskočil. O necelou minutu později vybojoval za domácí brankou puk Voříšek, ideálně našel spoluhráče Ficka a ten nadvakrát procedil kotouč přes Svobodovy betony – 0:1. Hned vzápětí mohli „Vzduchotechnici“ vyrovnat, ale střelu Schmieda i hezké sólo dalšího beka Procházky zlikvidoval výtečný Pipek. Od té chvíle už na ledě vládli táborští „Kohouti“. V úvodu 6. minuty ještě tečující Ševčík a dorážející Chaloupka neuspěli, o pár desítek vteřin později ale mazácky těžil z hrubky svého exspoluhráče Matouše Hubáček a bylo to o dvě branky. Tentýž táborský útočník měl na hokejce i třetí gól, tentokrát však zamířil těsně nad horní tyč. Ve 13. minutě se na půl minuty sešli na domácí trestné lavici Šulčík se Štychem, ale hosté krátkou dvojnásobnou přesilovku nevyužili. O chvíli později si mohli zahrát v početní převaze i Milevští, nakonec ale mohli být rádi, že Procházka včas zastavil faulem rodící se únik neúnavného Kocara. V závěru se znovu dostali ke slovu i domácí hokejisté. Gólový pokus Pitla zastavil v cestě do sítě obránce Klíma a dvacet vteřin před koncem druhé třetiny zachránil hostům dvoubrankový náskok Pipek, jenž za pomoci faulujícího obránce Klimeše zneškodnil samostatný nájezd Krejčího. Se sirénou oznamující konec prostřední periody se na prochladlém milevském stadionu nečekaně setmělo a stařičká rolba vyjela k úpravě ledu s rozsvíceným reflektorem…
III. třetinaSvětýlko domácích nadějí nakonec zablikalo i v úvodu poslední části hry. Domácí celek do ní vstupoval v početní převaze a dokázal ji využít. V čase 41:12 posunul Šulčík na útočné modré puk za záda táborských obránců na Špergera a ten zakončil hezkou akci přesně mířeným bekhendem – 1:2. Brzký vstřelený gól sice vrátil milevský tým do hry o bodový zisk, žádné jeho ofenzívní manévry ale neodstartoval. Zodpovědně hrající hosté hasili veškeré nebezpečí daleko od Pipkovy svatyně, a co prošlo, to mladý táborský gólman pochytal. Ani jeho protějšek Svoboda ovšem zdaleka nebyl ochráněn od hostujících výpadů. Horko mu bylo především na začátku 7. minuty, kdy se ocitl pod palbou první táborské formace, gólem však zaváněly i nebezpečné teče Ficka a Mikesky. V závěrečných minutách si táborští hráči situaci zbytečně zkomplikovali. Nejprve čelili početní převaze soupeře při vyloučení Ševčíka, aby v samém závěru „vylepšil“ domácí hru bez brankáře nedovolený zákrok Klimeše, který vystavil stop úniku Špergera. Při hře šesti proti čtyřem už se ale domácí do šance nedostali a táborský tým poprávu slavil těsné vítězství.
HC TÁBOR: Pipek – Klimeš, Kanov, Škulina, Heršálek, Chaloupka, Klíma – Mrkvička, Kupec, Kocar – Ševčík, Voříšek, Ficek – Ježek, Pechánek (21. Hubáček), Mikeska.

Už zítra (středa 24. října) v 18 hodin přivítají „Kohouti“ na domácím ledě mužstvo z Benešova