Nedělní zahajovací duel nového ročníku druhé hokejové ligy skončil pro barvy táborského HC velkým zklamáním.

VEL. MEZIŘÍČÍ – HC TÁBOR

6:3 (3:0, 2:3, 1:0)
Branky HC: Ševčík (Kupec, Kanov), Ševčík (Klimeš), Mrkvička (Ševčík).
Táborští hráči si na meziříčském stadionu museli připadat jako v trpasličí zemi – miniaturní rozměry měla samotná hala, ledová plocha i šatny. Ani jedna z těchto skutečností se ovšem pod konečnou porážku nikterak nepodepsala…
I. třetina
V úvodních minutách hry otevřela hostům cestu k vedoucí brance dvě domácí vyloučení, ani jednu z přesilových her ovšem táborští „Kohouti“ využít nedokázali. Nejblíže ke gólu měl Kupec po ukázkové spolupráci se Ševčíkem, brankář Novák ale jeho bekhendový pokus vytěsnil. To domácí hokejisté prokázali podstatně vyšší efektivitu v koncovce – první delší pobyt v útočném pásmu zuřitkoval šťastnou dorážkou ze vzduchu Bukáček – 1:0. Herně lepší Táboráci odpověděli na vedoucí gól soupeře tvrdou střelou Lidrala a další příležitostí Kupce, ale Novák svou statyni ubránil. Zahřmělo až ve 13. minutě, a to na druhé straně. Jihočeši zbytečně ztratili puk u mantinelu a podruhé v utkání nechali vyniknout střelce Bukáčka – 2:0. V 15. minutě se hosté sami připravili o možnost hrát přesilovou hru, a když navíc vzápětí navštívil Mrkvičku na trestné lavici i Klíma, přehoupla se početní výhoda na stranu meziříčských hokejistů. A ti ji využili dokonale – po minutě a čtvrt napřáhl od modré čáry Kaláb a střelou nad ledem překonal Anderleho potřetí.
II. třetina
Průběh prostředního dějství odstartoval slibnou šancí Ježek, ale neproměnil ji a vzápětí vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění. Domácí celek jeho prohřešek opět ztrestal díky tečované střele Válka – 4:0. Táborští hokejisté přesto brzy oživili naději na obrat ve vývoji skóre. V úvodu 11. minuty si aktivní hrou vynutili dva fauly Moravanů a naskytla se jim možnost dvojnásobné přesilovky. V ní se usadili v útočném pásmu a na konci zdařilé kombinace stála snižující branka kapitána Ševčíka – 4:1. Jen minutu a sedmnáct vteřin poté se hostující lavička radovala znovu, když si další přesilovkový pokus Ševčíka srazil domácí obránce do vlastní sítě – 4:2. Mužstvo od Jordánu zbrojilo na další ofenzívu a obraz hry jasně ukazoval, že je v jeho silách zaútočit na vyrovnání. V čase 15:42 však hrubě chyboval gólman Anderle, který nezkrotil nahození Konečného a přichystal tak gólovou radost pro dojíždějícího Zábojníka – 5:2. Poslední slovo ve druhé třetině si přesto vzal tým HC – střelu Ševčíka ještě zastavila tyč Novákovy branky, ale na dorážku Mrkvičky už byl maličký meziříčský brankář krátký – 5:3.
III. třetina
Do poslední dvacetiminutovky nastoupil Tábor s Pipkem v brance a s jasnou ofenzívní taktikou. Hned v úvodu také dostal protivníka pod tlak a aktivní Ficek si vynutil faul. V následné přesilovce měl tentýž hráč na své holi čtvrtý gól, ale ve vyložené pozici minul odkrytou branku. Další minuty se odehrávaly pod taktovkou hostů, ale přibývající vteřiny na časomíře vnášely do jejich hry stále větší a větší nervozitu. Myšlenky na závěrečný tlak a případnou hru bez brankáře pohřbila 18. minuta a hrubka na útočné modré, po které si Kunstmüller vychutnal vyjetého Pipka a do prázdné branky zpečetil domácí vítězství. Táborská ekipa včetně početné skupiny fanoušků odjížděla z Velkého Meziříčí hodně smutná.
HC TÁBOR: Anderle (41. Pipek) – Klimeš, Kanov, Škulina, Klíma (18. Heršálek), Trieb, Balík – Ševčík, Kupec, Lidral – Korbela, Mrkvička, Ficek – Ježek, Hubáček, Mikeska – Žižka.
V sobotu 22. září nastoupí HC Tábor k dalšímu střetnutí na cizím ledě, tentokrát v Benátkách, které o víkendu deklasovaly Jindřichův Hradec 10:2.