PÍSEK – HC TÁBOR

1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky HC: Škulina 2, Korbela, Ševčík.
Utkání na píseckém ledě začalo pro táborský tým podle tradice předchozích letních vystoupení. Hned v úvodních minutách se sice jeho hráči ubránili při vyloučení Škuliny, ale jen pár vteřin po jeho návratu na led překonal gólmana Anderleho z bezprostřední blízkosti Pošmourný. Až do první sirény pak měl domácí celek přece jen více ze hry, byť si vyloženější příležitosti vypracovali hosté. Bekhendová střela Ježka dokonce orazítkovala tyč Pinkasovy svatyně.
Druhá třetina zažehla ve výkonu táborského mužstva doposud nepříliš využívaný motor a následujících čtyřicet minut odehrálo ve velkém stylu. K nastartování kvalitního výkonu mu dopomohl brzký gól novice v dresu HC Korbely po přihrávce Voříška. Písečtí tahající za kratší koned provazu si vytvořili jedinou příležitost v 16. minutě, ale střídající gólman Pipek byl na ledě včas. V 18. minutě udeřili Táborští podruhé – ve vlastním oslabení vybojoval u mantinelu puk Ficek a jeho přihrávku nekompromisně přetavil ve vedoucí branku Ševčík – 1:2. Další slibné šance Kupce, Mrkvičky a Korbely už kýžený efekt nepřinesly.
Písečtí fanoušci očekávali na prahu poslední dvacetiminutovce nápor svého týmu, ten se ale nedostavil. Úspěch naopak slavila bojovná hra hostů. Už ve 4. minutě si udělal výlet za Pinkasovu branku obránce Škulina a šťastnou střelou zvýšil na rozdíl dvou branek. Tentýž hráč pak stanovil i konečné skóre, když zužitkoval pohledné přesilovkové manévry dvojice Mikeska – Ficek.
HC TÁBOR: Anderle (30. Pipek) – Klimeš, Heršálek, Škulina, Balík, Samec – Ševčík (41. Kratochvíl), Kupec, Mrkvička – Korbela, Voříšek (41. Žižka), Ficek – Ježek, Hubáček (41. Lidral), Mikeska Kratochvíl.
Včera (po uzávěrce této strany) nastoupili táborští hokejisté k dalšímu přípravnému utkání na ledě Milevska (podrobnosti v úterý).