Po dvoutýdenní vánoční přestávce se táborští fanoušci znovu mohou vypravit na druholigový hokej. Soupeřem domácího HC bude v úvodním kole nadstavbové části sudá–lichá celek mělnického Junioru.
Sedmý tým skupiny Západ po skončení základní části představuje pro táborské mužstvo poměrně velkou neznámou. Naposledy se oba celky potkaly v přípravě na loňskou mistrovskou sezonu a ze dvou zápasů si odnesli lepší bilanci v podobě výhry v Táboře a remízy na domácím ledě hráči Mělníku.
Největší osobností mělnického týmu je bezesporu kanonýr Roman Kala, který vládne střeleckým statistikám celé západní skupiny. K dalším oporám Středočechů patří útočníci David Kalivoda, Karel Vach (host z Liberce) a odchovanec táborského hokeje Petr Buriánek, v brance předvádí velmi spolehlivé výkony Jan Vokurka. V několika posledních zápasech těžil tým Junioru z výpomoci mladoboleslavských hostů, například Nikoly Gajovského, Patrika Becka, Václava Drábka nebo Petra Vlka.
Táborský celek provázely v závěru starého kalendářního roku nepříjemné zdravotní potíže, v prvních lednových dnech už se ale situace stabilizuje. Vedle prosincových marodů a distancovaného beka Chaloupky se do tréninku po zranění zapojil i brankář Pipek, ze zkoušky v prvoligovém Hradci Králové se vrátil i obránce Kanov. V úvahu naopak nepřichází případný start některého z hostujících českobudějovických mladíků, kteří hrají ve stejný den duel juniorské extraligy v Liberci.
Táborští hráči do nového roku doufají v brzké získání definitivy účasti v play–off a vylepšení momentální šesté pozice. Pomoci by jim v tom měli i domácí fanoušci, a nezbývá než si přát, aby si našli v atraktivní druhé fázi sezony cestu do ochozů stadionu přece jen v hojnějším počtu.