Devítibrankový příděl, chutné střelecké intermezzo kapitána Ševčíka, ale také řada dalších nevyužitých šancí a zbytečná okénka v defenzívě – to vše utvářelo ráz sobotního vystoupení táborských hokejistů v duelu s Velkým Meziříčím.

TÁBOR – VELKÉ MEZIŘÍČÍ

9:3 (2:0, 2:3, 5:0)
Branky Tábora: Ševčík 4, Kupec, Hubáček, Mrkvička, Kocar, Ficek.
I. třetina
První výraznější kapitolu zapsala do kroniky sobotního duelu šance hostů při vyloučení Mrkvičky, kterou ovšem zmařil brankář Anderle. Ve 4. minutě se jeho protějšek Novák poprvé smutně ohlédl za sebe, to když kapitán Ševčík přetavil ve vedoucí trefu přesnou přihrávku Kocara. Tento moment probudil v táborských hráčích další ofenzívní choutky a meziříčský gólman nevěděl, kam dřív skočit. V 7. minutě se vyznamenal při samostatném úniku Kupce a vzápětí čelil úspěšně i výpadu Hubáčka. Další minuty rozbrázdila vyloučení na obou stranách, ale ani jeden ze soupeřů si s početní převahou nevěděl rady. V 16. minutě se Táborští nadechli k dalšímu mohutnému náporu, ale Ficek mířil z gólové pozice těsně vedle tyče a Kupcův pokus zkrotil Novák. Na konci 18. minuty málem potrestal domácí trápení v koncovce Kunstmüller, ale souboj tváří v tvář vyzněl lépe pro pozorného Anderleho. Táborští diváci si nakonec znovu zajásali ještě v první části hry. Krásnou individuální akci Voříška ještě dokázal Novák skvěle překazit, na pohotovou dorážku důrazného Kupce už ale sám stačit nemohl – 2:0.
II. třetina
Jakkoliv se táborským hokejistům herně povedla první třetina, v té druhé sami pomohli nevýraznému soupeři zpět do sedla. Hned v úvodní minutě netrefil hostující branku ze slibné pozice Mrkvička a z protiútoku vstřelili Moravané zásluhou Prachaře kontaktní gól. O dvě minuty později nabyl opět platnosti dvoubrankový rozdíl, to když Hubáček těžil z přihrávky Mrkvičky. Ani tento moment ale domácí hráče dostatečně neprobudila a jako již několikrát v sezoně za to pykali. Na konci 7. minuty dostal příliš volnosti před Anderlem Sobotka a pohotově snížil na 3:2. Brzkou odpověď měl po další hezké akci na hokejce Kupec, ale ve vlastním oslabení trefil jen tyč Novákovy svatyně. A tak opět zahřmělo na druhé straně. S návratem vyloučeného Ježka na led vyrobili hosté závar před táborskou brankou, její strážce sice stihl dvě šance zlikvidovat, na dorážku Konečného byl však už krátký – 3:3. Vyrovnávající trefa nabudila hostující celek ke zvýšené aktivitě, tu ale brzy utnul nešťastný krvavý zákrok Jandy na Hubáčka (domácí útočník musel na šití, ale zápas dohrál). V následné přesilovce našla přihrávka Mrkvičky Ševčíka a zkušený táborský útočník zajistil mužstvu HC přece jen klidnější odchod do kabin.
III. třetina
Pouze jednobrankový náskok sliboval do poslední dvacetiminutovky tuhý boj o body, ten ovšem domácí rázně odmítli. Manévrům táborské družiny nadále velel kapitán Ševčík. Na konci 3. minuty těžil z ideální přihrávky Kocara zpoza branky a krásnou trefou do horního rohu Novákovy branky dovršil svůj hattrick. A nezůstalo jen u toho – jen minutu a půl po svém třetím zásahu zužitkoval táborský kanonýr v oslabení spolupráci s Mrkvičkou a definitivně uklidnil domácí ekipu gólem na 6:3. Závěr střetnutí měl velmi pikantní příchuť, i další dva góly totiž padly v početní nevýhodě domácího týmu (vyloučen byl Heršálek). V 51. minutě vyhnala nešťastného Nováka z branky Mrkvičkova střela švihem a jen o chvíli později „přivítal“ náhradníka Pekárka na ledě gól Kocara po Voříškově přihrávce. Excelentní dvouminutovku táborského týmu zapečetil umístěnou střelou po ledě Ficek, ačkoliv byl při zakončení tísněn dvojicí protihráčů (přihrával opět Voříšek). Vyvolávané „desítky“ se nakonec táborští fanoušci nedočkali, přesto odcházeli ze stadionu spokojeni se šestou výhrou svého týmu v řadě za sebou.
HC TÁBOR: Anderle – Kanov, Klimeš, Škulina, Heršálek, Trieb, Chaloupka – Ševčík, Kupec, Kocar – Ježek (41. R. Pechánek), Hubáček, Mrkvička – Mikeska, Voříšek, Ficek – od 50. Žižka, T. Pechánek.