KUTNÁ HORA – HC TÁBOR

0:7 (0:2, 0:4, 0:1)
Branky HC: Kupec 2, Hubáček, Kocar, Chaloupka, Klimeš, Györi.
I. třetinaV úvodu utkání hraného na nepříliš pohostinném stadionku v Kutné Hoře byl zaměstnanějším z obou brankářů domácí čtyřicátník Barta. První nebezpečný okamžik se však paradoxně zrodil na druhé straně hřiště. V polovině 5. minuty usedli na trestnou lavici hostů současně Kanov s Kocarem a v následné dvojnásobné přesilovce opřel Polák svou střelu o horní tyč Anderleho branky. To byl ovšem poslední rušný moment před Anderleho brankou, po němž se otěží zápasu s konečnou platností chopili táborští hráči. Nakonci 7. minuty vyslal Mrkvička na zteč Hubáčka a ten bekhendem prostřelil Bartu – 0:1. Aktivní hru hostujícího týmu eliminovali Kutnohorští často jen za cenu nedovolených zákroků, ale ani půlminutová hra pěti proti třem táborskému týmu ke vstřelení uklidňující branky neposloužila. Stalo se tak až ve 13. minutě při hře čtyři na čtyři, kdy hosté rozebrali domácí defenzívu a osamocený Kocar si někdejšího mistra české i slovenské ligy v brance Sršňů doslova vychutnal – 0:2. Ještě do přestávky mohl vedení Tábora umocnit Voříšek, ale nestihl zvednout puk přes Bartův beton.
II. třetinaTi, kteří ve druhé části očekával domácí útok na vyrovnání, brzy zařadili své úvahy do oblasti sci–fi. Táborské mužstvo udávalo od prvních vteřin tempo hry a gólové vyjádření jeho tlaku na sebe nenechalo dlouho čekat. V úvodu 4. minuty se sešli na domácí trestné lavici Marša s Králíčkem a v následné přesilovce si po ideální Györiho přihrávce zapsal další sezonní gól na své konto obránce Chaloupka – 0:3. O dvě minuty později hráli „Kohouti“ další přesilovku a přesná střela Klimeše od modré ukončila trápení brankářského matadora Barty – 0:4. Jeho nástupce Krištof se na ledě ani nestihl rozkoukat a už také lovil puk ze své sítě – tentokrát se po Ševčíkově souhře prosadil Kupec a zvýšil na rozdíl pěti branek. V polovině střetnutí nabídl tradiční potěchu pro oči fanoušků táborský útočník Györi, zatím však bez brankového efektu – v prvním případě orazítkoval tyč kutnohorské branky, ve druhém si krásně nabruslil za záda domácích beků, ale Krištofa nepřekonal. Když už se však táborští hráči díky této akci nastěhovali do útočného pásma, nechtěli ji nechat ladem – při pokračujícím útoku vyzval Mrkvička krásnou přihrávkou ke skórování Kupce a ten přidal šestý gól. Ve 13. minutě se zapotil i táborský brankář Anderle, když několika úspěšnými zákroky v řadě zmařil přesilovkové úsilí první kutnohorské formace.
III. třetinaZávěrečná dvacetiminutovka postavila před oba soupeře už jen jedinou výzvu: zda táborský brankář uhájí nulu či nikoliv. Úvodní střídání sice zastihla táborský celek v nedbalkách, výraznější užitek z toho ovšem domácím nekanul. Poté už hosté znovu procitli a měli hru pod kontrolou. V 6. minutě dostal puk za Krištofova záda mladík Žižka, ale rozhodčí už předtím chybně přerušili hru. Příděl táborských gólů tak zkompletoval až Györi, který zakončil svůj další samostatný výpad mazáckou „jednorukou“ kličkou do protipohybu brankáře. Mírné obavy o pošpinění svého čistého konta mohl mít brankář Anderle v závěrečných minutách, kdy hrála Kutná Hora krátkou přesilovku pěti proti třem, k vážnějšímu ohrožení jeho branky se ovšem domácí nedostali.
HC TÁBOR: Anderle – Kanov, Klimeš, Škulina, Heršálek, Chaloupka, Klíma, od 41. minuty navíc Trieb, Balík – Ševčík, Kupec, Kocar – Györi, Hubáček, Mrkvička – Žižka, Voříšek, Ficek – od 41. min. navíc Mikeska, Ježek, Kratochvíl.
V sobotu od 17 hodin hostí táborští hokejisté tým Kolína.