HC TÁBOR – MĚLNÍK

5:2 (2:1, 0:0, 3:1)

Branky HC: Trieb 2, Klimeš, Kupec, Chaloupka.

I. třetina

Úvod střetnutí provázely potíže s provozem světelné tabule, domácí ofenzívní choutky to ale nikterak nepoznamenalo. Neproměněná příležitost Voříška z úvodní minuty odstartovala přehlídku rušných mmentů před mělnickou brankou a s ní i málo vídané trápení táborských střelců. Na pozorného brankáře Vokurku si nepřišli Ševčík, Kupec ani mladík Žižka. Výrazný tlak domácího mužstva se do stavu zápasu promítl až na konci 9. minuty, kdy si šikovně vybruslil do výhodné střelecké pozice obránce Trieb a zamířil k pravé tyči Vokurkovi branky – 1:0. Brzy poté se maličký mělnický gólman pořádně zapotil při vyložených šancích Škuliny a Mrkvičky, stav zápasu ale udržel v platnosti. V 11. minutě se poprvé v zápase poroučel na trestnou lavici Chaloupka a Středočechům posloužilo jeho vyloučení k názorné ukázce z lekce využívání šancí. Půlminuty před návratem táborského beka na led se odhodlal ke střele z úhlu Pešek a našel mezeru nad ramenem domácího gólmana Anderleho. V dalších minutách se vrátil průběh zápasu k původnímu scénáři, mělnická defenzíva byla v neustálé permanenci, ale rozdílový gól nepřicházel. Hokejová spravedlnost tak musela využít služeb paní Štěstěny – v úvodu 18. minuty si hostující beci srazili do vlastní branky střelu Klimeše a domácí tým si odnášel do kabin jednobrankový náskok.

II. třetina

Do prostředního dějství vstoupili táborští hokejisté velmi ospale a mělnický celek se poprvé v utkání na delší dobu nastěhoval do útočního pásma. Ze svých manévrů vytěžil druhou přesilovou hru, v ní ale brankáře Anderleho vážněji neohrozil. Po přežitém oslabení se domácí „Kohouti“ opět nadechli k náporu, tragikomedie jménem koncovka ale zdařile psala další kapitoly. Kupcovi znepříjemnil koncovku jeho úniku dotírající obránce, vyložené šance Voříška a Kocara zlikvidoval výtečný Vokurka a navýšení náskoku se Táborští nedočkali ani při čtyřicetivteřinové přesilovce pěti proti třem. Narozdíl od úvodního dějství tentokrát hrozili i hosté od Labe. V 9. minutě se Anderle blýskl zdařilou akrobacií při velkém závaru před svou brankou a poté vychytal i samostatný únik Příhody v táborské početní převaze. V závěru třetiny mířil Kupec po šikovné individuální akci těsně mimo a vzápětí domácí mužstvo prohospodařilo další přesilovou hru.

III. třetina

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky mrzely domácí hráče zahozené šance dvojnásob. V čase 3:18 sice udrželi puk při obrvoské šanci soupeře před brankovou čarou, rozhodčí Dvořák ale posoudil situaci jako úmylsné zalehnutí kotouče v brankovišti a nařídil trestné střílení. K jeho exekuci se postavil nejproduktivnější hráč skupiny Západ Roman Kala a provedl to mazácky – 2:2. Následující minuty opět nastartovaly domácí útočnou snahu, tempo z první třetiny bylo však tatam a snadějnými pokusy Kupce a Ficka si Vokurka poradil. Vysvobození se táborský tým dočkal až v úvodu 9. minuty, kdy řešil Kupec nájezd dvou hráčů na jednoho nekompromisní a přesnou dělovkou z kruhu – 3:2. Tento moment definitivně proměnil dosavadní obraz hry. Hosté jakoby přestali myslet na hokej a vnesli do zváěru střetnutí zbytečné emoce. Po vyloučení táborského odchovance v barvách Mělníku Buriánka na 2+2 minuty zasypal sudího sprškou nevybíravých výrazů Martin Kala a nakonec si vykoledoval trest ve hře (s ním automaticky i pětiminutový trest). Před táborským celkem se otevřela čtyřiminutová přesilovka pěti proti třem a tentokrát už jeho hráči nabídnutou šancí nepohrdli. Do hlavní role se znovu obsadil Trieb, jenž obohatil své statistiky druhým gólem v utkání – 4:2. Konečnou podobu dostal výsledek zápasu pouhé tři vteřiny před závěrečnou sirénou – z trestné lavice navrátivší Chaloupka se na chvíli ocitl v pozici útočníka a přesným švihem rozesmutněl Vokurku popáté. Pro diváky a domácí hokejisty tím zápas skončil, nikoliv ovšem pro hosty. Někteří hráči i činovníci Mělníku si při výpadech k rozhodčím v útrobách stadionu nebrali servítky a udělali za svým nepovedeným vystoupením v Táboře nechutnou tečku.
HC TÁBOR: Anderle – Klimeš, Heršálek, Škulina, Kanov, Trieb, Chaloupka – Voříšek