Krajská Bandag liga hokejistů o víkendu odkrojí ze svého sezónního programu už jedenáctý díl.
Před domácím publikem si ze tří reprezentantů táborského regionu zahraje pouze celek FeKSu Tábor, který přivítá netradičně už zítra od 18 hodin humpoleckou Jiskru. Nový host v jihočeském přeboru se zatím drží v ústraní a je až jedenáctý, jeho dosavadní výsledky přesto vzbuzují respekt. Na úvod sezony se sice Humpolečtí v nové soutěži jen zmateně rozhlíželi a ze tří zápasů si odnesli tři vysoké debakly (ve Vimperku 3:8, s Hlubokou 2:6 a v Soběslavi 2:7), v dalších osmi zápasech ovšem obohatili své konto o šest bodů a žádný ze zápasů neprohráli o víc než jeden gól. Pro táborský tým to znamená jediné – pokud se nechce poroučet z elitní osmičky, musí se zítra rozvzpomenout na své kvalitnější výkony z tohoto ročníku.
Soběslavský Spartak musel před týdnem strávit domácí porážku 4:6 od Velké Radouně, která ho stála vedení v tabulce. Ani v neděli nečeká svěřence trenérů Macháčka a Vobořila snadný úkol – cílem jejich cesty se stane milevský stadion, na kterém hrají své zápasy hokejisté Božetic. Celek z Písecka se ve svých posledních vystoupeních potkal s výtečnou formou, už tři týdny nenašel přemožitele a v tabulce se vyhoupl na 5. místo.
Neméně těžké to bude mít pozítří i aktuálně třetí tým tabulky z Veselí nad Lužnicí, který jede dobývat strakonický led. Exligové mužstvo od Otavy zatím zůstává hodně dlužno předsezónním předpokladům a předvádí výkony jako na houpačce. Na jedné straně Strakoničtí doslova rozstříleli Telč a Hlubokou v jejich domácím prostředí (8:0, resp. 7:2), na straně druhé zatím uspěli v jediném ze čtyř střetnutí na svém stadionu. Další výpadek by jim druhou ligou zmlsaní diváci jen těžko odpouštěli. Co na to veselská „Lokotka“…?