Trenéři Jaroslav Drda a Radek Jindra se museli přes léto vypořádat s odchodem opor R. Pechánka, Žižky, Kratochvíla, Lidrala, Pecla, Slepičky a Háka. S výjimkou posledně jmenovaného se všichni zapojili do přípravy s druholigovým A–mužstvem a stejně jako brankáři Šelepa nebo Pipek mohou v juniorce teoreticky zaskočit na výjimku povolující start hráčů ročníku 1987.
Hlavní tíha případných úspěchů táborské juniorky nyní leží na bedrech tří hráčů ročníku 1988, jmenovitě Hraňa, Holánka a Jakuba Růžičky, zbytek týmu tvoří o rok či dva mladší hokejisté.
Druhou fázi přípravu na nový ročník zahájil nejstarší mládežnický tým HC v posledním červencovém týdnu venku, od pondělí už jsou hráči na ledě. Kostru mužstva budou trenéři vybírat z pětadvaceti hráčů a dvou brankářů (s juniorkou trénují Michal Holánek, Jan Růžička). „Věřím tomu, že dají kluci dohromady dobrý tým, i když je předčasné hovořit o nějakých cílech do nové sezony. Čeká nás ještě hodně práce. Zúžení kádru na zhruba dvaadvacet hráčů do pole plánujeme na konec tohoto měsíce,“ říká kouč táborských juniorů Jaroslav Drda.
V neděli s Rebely
Sérii osmi přípravných utkání zahájí mladí hokejisté už pozítří ve 12.15 hodin, kdy do Tábora zavítá účastník moravské ligové skupiny, tým Rebelů z Havlíčkova Brodu. Soupeři táborského mužstva v dalších letních prověrkách budou celky Jihlavy, Jindřichova Hradce a Písku (vždy doma a venku). ⋌(paš)