Hodně dřiny, a na konci smutek... Táborští hokejisté ztratili důležitý duel

Tábor - Na táborském ledě se v sobotu rozhořela urputná druholigová bitva, jejíž výsledek může sehrát důležitou roli v boji o elitní čtyřku.

5.2.2018

Z utkání HC Tábor - HC Moravské Budějovice 2005 (1:2).Foto: Hana Grundová

Po závěrečné siréně propukla velká radost v šatně hostů z Moravských Budějovic, kteří podobně jako v předchozím vzájemném duelu rozhodli o své výhře těsně před koncem. Tentokrát jim k tomu dopomohla přesilová hra pěti proti třem.

Střetnutí „o šest bodů“ rozehráli lépe hosté z jihu Moravy. V aktivitě sice nad domácím celkem nikterak nevyčnívali, ale před soupeřovou brankou byli přece jen nebezpečnější. Jejich velkému závaru ze 4. minuty ještě táborská defenzíva v čele s brankářem Novákem odolala, ale o tři minuty později už kapitulovala. Zbytečnou kličku na obranné modré potrestal zkušený dlouhán Rytnauer a střelou mezi betony táborského gólmana poslal svůj tým do vedení. Těsný náskok Žihadel nakonec přežil první přestávku, přestože měli táborští hráči slibné příležitosti k jeho vymazání. V 10. minutě už téměř celý stadion jásal po střele Seidla do odkryté části soupeřovy klece, ale kotouč zřejmě za brankovou čáru nepronikl. Na konci 13. minuty si domácí dravec Blažek v krátkém sledu vykoledoval dva fauly Moravanů a jeho tým hrál bezmála půl minuty v pěti proti třem. S touto početní výhodou si však neporadil, a navíc ji zkrátilo vyloučení obránce K. Černého.

Prostřední dějství zápasu se možná trochu nečekaně ocitlo v neohrožené dominanci táborského souboru. Hned od úvodních minut Kohouti uvrhli svého protivníka do hluboké defenzívy a hostující brankář Brož si nemohl ani na okamžik vydechnout. Několik šancí Jihočechů pohotově zneškodnil, při střele Matušíka z 25. minuty mu pomohla tyč a se štěstím vymazal i gólovou příležitost Šulka. V čase 26:53 se táborské mužstvo za neutuchající dřinu konečně odměnilo. Při napadání rozehrávky hostů odvedli skvělou práci Havran, Matušík i Blažek, jehož přihrávku před branku přetavil v naprosto zasloužené vyrovnání Heřman – 1:1. Tento radostný okamžik zůstal pohříchu „sirotkem“, a to i přesto, že ve druhé části hry Táborští přestříleli celek Moravských Budějovic poměrem 16:4 (!).

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky přečkali domácí zbytek vyloučení Škrdlety a hodlali pokračovat v ofenzivní smršti, aniž by však tušili, že stráví polovinu času v oslabení, a že právě hra v početní nevýhodě jim v závěru vezme všechno, co během zápasu nezměrným úsilím budovali. Ještě ve 47. minutě měli k vedoucímu zásahu blíž, to když J. Bulín fauloval ve vyložené pozici Dvořáka a sudí Jaroš musel bez váhání zkřížit ruce nad hlavou. Nařízené trestné střílení ovšem táborskému obránci nevyšlo podle představ a Brož si s ním poradil. Od té chvíle ovšem nasměroval hlavní arbitr svou přízeň výhradně k týmu Augustina Žáka. Častá vyloučení na straně Tábora pochopitelně soupeři přišla vhod; projevilo se to nejen na ztrátě herní nadvlády, ale také v poměru střel, který na rozdíl od předchozí periody hovořil ve prospěch Žihadel. Těm se v samém závěru otevřely brány k výhře dokořán. V čase 58:08 usedl na trestnou lavici Seidl (nutno dodat, že za zcela smyšlený zákrok) a jen o dvaadvacet vteřin později ho následoval za sekání Matušík. Minuta a půl dlouhá přesilovka pěti proti třem na konci třetí třetiny, to je téměř dar z nebes. A matador Pucher se svou družinou ho přijali s povděkem – právě budějovický kapitán se totiž dostal před Novákem k dorážce Kabelkovy střely a oživil šest týdnů starou historii. Podobně jako v předchozí vzájemné bitvě inkasovali Táborští gól, na který už mohli jen těžko odpovědět – 1:2.

HC TÁBOR – HC M. BUDĚJOVICE 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Heřman (Blažek, Matušík) - 7. Rytnauer (Krutiš), 59. Pucher st. (Kabelka, Čermák). Rozhodčí: Jaroš - Tasch, Šimánek. Vyloučení: 8:4 - navíc T. Černý (Tábor) 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváků: 1199.
SESTAVY - HC Tábor: D. Novák - Pýcha, Havran, Kachyňa, K. Černý, Tesař, Dvořák - Blažek, Matušík, Heřman - Seidl, Doktor, Šulek - T. Černý, Škrdleta, Březina.
HC Moravské Budějovice 2005: Brož - Čermák, Kabelka, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka, P. Pucher ml. - Pucher st., Juráň, Matějka, Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupač, J. Bulín, Salák, P. Bulín.

SLOVO TRENÉRA – Arpád Györi, HC Tábor: „Začátek zápasu nám nevyšel tak, jak bychom chtěli. Ve druhé třetině jsme si ale vytvořili obrovský tlak a podařilo se nám vyrovnat, ale utkání jsme mohli a měli rozhodnout ve svůj prospěch. Bohužel v koncovce se hodně trápíme, chybí nám i trochu štěstí, a soupeři navíc výborně zachytal gólman. V té poslední části nás zabrzdila vyloučení. Tolik faulů bychom rozhodně mít neměli, i když je otázkou, zda všechna ta vyloučení byla oprávněná. Klukům toho ale jinak moc vytknout nemůžeme; zápas odmakali úplně nadoraz a hrozně moc nás všechny mrzí, že jsme ho ztratili.“

Autor: Pavel Šácha

5.2.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 100 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci Uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zájemci se mohou hlásit na tel. 778 727 709, popř. na email: fakturace@ceskehouby.cz a domluvit si osobní schůzku., Požadujeme pečlivost, spolehlivost, pracovitost, nástup možný ihned., Práce na polovišní úvazek - 4 hod./denně., Zaměstnancké výhody: příspěvek na stravné., Kontakt: emailem, telefonicky.. Pracoviště: České houby a.s., Nová, č.p. 538, 392 01 Soběslav. Informace: Helena Staňková, +420 778 727 709.

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů obsluhovatel lisu - dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obsluha lisu na lisování výrobního odpadu ve výrobě pro automobilový průmysl, skládání palet do boxů, 12 hod směny v nepřetržitém provozu. Požadujeme samostatnost, zodpovědnost a spolehlivost. Nástupní mzda je od 15000 Kč/měsíc, mzda po zapracování a započítání bonusů až 20000 Kč/měsíčně. Nástup je možný po dohodě ihned. Zájemci se mohou přihlásit zasláním svého životopisu s uvedením pozice na e-mail: personalnitabor@greiner-perfoam.com. Bližší informace poskytneme na personálním oddělení., Perspektivní zaměstnání, možnost stravování/stravenky, čtvrtletní odměny, 13. a 14. plat, odměna za výsledek hospodaření podniku, příspěvek na penzijní připojištění, 5 týdnů dovolené, a jiné.. Pracoviště: Greiner perfoam s.r.o.tábor, Vožická, č.p. 601, 390 02 Tábor 2. Informace: Hana Jirsová, +420 381 406 734,727 916 866.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 13 000 Kč

Pomocní pracovníci v živočišné výrobě Operátor/ka v zemědělství. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Do provozu v Ústrašicích přijmeme pracovníka jako pomocnou sílu v zemědělství. Jedná se o pomocné práce při údržbě a provozu areálu, výpomoc při opravářských pracích a řízení dopravních prostředků., Požadujeme kladný vztah ke zvířatům, trestní bezúhonnost, manuální zručnost, pečlivost a časovou flexibilitu. Vyučení v oboru výhodou., 25 dní dovolené, 3 dny sick days, závoz obědů, příspěvek na kulturní akce, masáže, obědy, naturální mzda, penzijní připojištění., Kontakt: mailem, tel. 7:00 - 16:00. Pracoviště: Mezinárodní testování drůbeže, státní podnik, 390 02 Tábor 2. Informace: Eva Hrůšová, +420 724 544 791.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Lakýrník 24 000 Kč

Lakýrníci a natěrači (kromě stavebních) Lakýrník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Praxe vítána - zkušenost s lakováním, manuální zručnost, flexibilita, výhodou průkazy - jeřábnicko-vazačský a na vysokozdvižný vozík., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na dopravu, stravenky nebo gastroturky, 5 týdnů dovolené, pracovní oblečení, firemní akce., Kontakt: telefonicky (7-15:30 hod), osobně (Táborská 335, Malšice, čas domluvit telefonicky). Pracoviště: Briklis spol s r.o., Táborská, č.p. 335, 391 75 Malšice. Informace: Daniel Sabiniok, +420 777 750 321,381 278 371.

Jan Kopecký na českobudějovickém Výstavišti.
20

46. ročník Rallye Český Krumlov ovládl suverénně největší favorit Jan Kopecký

ZŠ Svobodná Písek pořádá festival Duhové divadlo.

Na jihu Čech bude od září waldorfské lyceum

OBRAZEM: Sobota v Purkarci patřila vorařům

Purkarec - Ukázky práce vorařů, prohlídka muzea nebo dětská tvořivá dílna.

OBRAZEM: Děti běžely orientační závod v Plánských pískovnách

Planá nad Lužnicí - Dětská liga Táborska tuto sobotu pořádala již třetí ročník orientačního závodu v lese kolem Plánských pískoven.

OBRAZEM: Sezona na Lipně byla zahájena

Lipno nad Vlavou /FOTOGALERIE/ - Adrenalinová lanovka, nafukovací atrakce nebo celodenní workshopy pro děti.

OBRAZEM: Mladí judisté vyrazili na Velkou cenu Prachatic

Prachatice - Nejmenší judisté prakticky z celé republiky a Rakouska se v sobotu zúčastnili tradiční Velké ceny Prachatic. Představilo se 160 judistů, z toho 30 z Rakouska v kategoriích od mláďat po starší žactvo.