HC TÁBOR – HC MILEVSKO 2010 8:1 (1:0, 5:0, 2:1)
Branky: 13. Kolomý (Zayml), 23. Krätzer (Seidl), 24. Mařík (Matušík, Kellner), 27. Hájek (Zayml, Kolomý), 32. Matušík (Mařík), 40. Heršálek (Kolomý, Hájek), 53. Černý (Kolomý, Heršálek), 60. Heršálek (Matušík, Kellner) – 44. Urbanec (Procházka, Decsy), rozhodčí: Pokorný – Polák, Vampýr, vyloučení: 4:9, navíc Seidl (Tábor) a Procházka (Milevsko 5 minut + OK, Havran (Tábor) 10 minut OT, využití: 4:0, diváků: 1368. Sestava táborského týmu: Klestil – Heršálek, Černý, Kanov, Liška, Havran, A. Hájek – Mařík, Matušík, Kellner – Kolomý, Zayml, T. Hájek – Seidl. Krätzer, Sladký.

O úvodní slovo střetnutí požádal už po necelých dvou minutách hry hostující Urbanec, který se ocitl v samostatném úniku, ale táborský brankář Klestil své mužstvo podržel. Od té doby už milevské mužstvo téměř rezignovalo na jakékoliv útočné ambice a veškeré savé úsilí věnovalo tomu, aby brzdilo očekávaný nápor favorita. V první části hry jim k tomu ještě docela dobře posloužil důraz v osobních soubojích, solidní pohyb, a také několik velmi dobrých zákroků brankáře Škubala. Táborský stroj navíc tentokrát nabíral na otáčkách vcelku pozvolna. „Vzduchotechnikům" přesto nebylo souzeno, aby odešli po první třetině do šatny s čistým štítem. Ve 13. minutě našel mladík Zayml přesnou přihrávkou na číhané spoluhráče Kolomého, jenž se postaral o první gólový zápis střetnutí – 1:0.

V prostředním dějství už se stavidla hokejové zábavy konečně protrhla a na diváky se valil jeden hezký okamžik za druhým. Po třech minutách a pěti vteřinách hry vytěsnil Škubal pokus Seidla jen k osamocenému Krätzerovi, a ten se při svém zakončení do odkryté branky těšil mimořádnému pohodlí – 2:0. Fanoušci v ochozech ještě ani nestihli gólovou radost vstřebat, a už tleskali dalšímu táborskému střelci. Útočník Mařík si vybruslil z rohu a jeho bekhendová střela zapadla za Škubalova záda – 3:0. Jen o pár vteřin později už seděl smutný gólman na střídačce a do milevské klece se vůbec poprvé postavil zapůjčený kladenský mladík Exner. Jeho konto zůstalo bez poskvrnky jen necelé tři minuty. V domácí početní převaze se o to postarala druhá útočná formace Tábora T. Hájek – Zayml – Kolomý, po jejíž nádherné bleskové kombinaci přidal prvně jmenovaný v kleče čtvrtou branku „Kohoutů". O pár desítek vteřin později musel na chvíli přerušit svou dovolenou také táborský gólman Klestil, jenž se svými spoluhráči čelil téměř minutu a půl dlouhé milevské přesilovce pěti proti třem. Ve dvou případech proti hostujícím hráčům výtečně zasáhl, při „neviditelné" střele táborského útočníka ve službách Milevska Stokláska mu pomohla tyč. Zbytek druhé části hry už si znovu vzali pod patronát domácí hokejisté a okořenili ho dalšími pěknými momenty včetně dvou gólů. Ve 32. minutě si opět vysloužil mohutné ovace kapitán Matušík, jehož elegantní přesilovkové sólo skončilo pátou trefou. Další parádní slalom defenzívou Milevska narýsoval obránce Černý, ten však ztroskotal na Exnerovi. Půltucet gólů v síti hostů zapečetil až jiný bek Heršálek, který v početní převaze vypálil po ledě a puk zapadl k levé tyči milevské svatyně – 6:0.

Tak jako na každé dlouhé party v jejím posledním dějství už zábava přece jen trochu vázla. Ve 44. minutě se konečně dostali ke slovu také hosté z Písecka a jejich nejvýraznější forvard Urbanec zachránil Klestila od příspěvku do týmové kasy za vychytané čisté konto. Rušných momentů před oběma brankami poté ubylo, přesto se pro diváky našla jiná zábava. Zpočátku nevinný konflikt mezi zkušeným milevským obráncem Procházkou a táborským Seidlem přerostl v nefalšovanou bitku, ve které si k obrovskému nadšení fanoušků vydobyl lepší pozici domácí hráč a přetáhl svému sokovi dres přes hlavu. Už smutnější dohrou tohoto zápasového zpestření se stal trest pět minut a do konce utkání pro oba aktéry (táborský bek Havran navíc vyfasoval za své komentáře desetiminutový osobní trest). Domácí celek nakonec dokázal také tentokrát naplnit osmibrankovou normu z předchozího vzájemného zápasu i z posledního ligového vystoupení v Pelhřimově. V 53. minutě využil Černý pobídku spoluhráče Kolomého a pohotově zamířil mezi Exnerovy betony, čtyřicet vteřin před sirénou si pak další přesnou přesilovkou dělovkou vylepšil statistiky obránce Heršálek – 8:1.

Z TÁBORSKÉ KABINY - Luboš Heršálek, obránce HC Tábor (v utkání 2 góly a 1 asistence): „První třetina byla z naší strany dost nevýrazná. Důležité bylo, že nás Tomáš Klestil v úvodu podržel při úniku Urbance a sami jsme pak dali gól, jinak bychom zbytečně znervózněli. Ve druhé části jsme brzy přidali dva góly a pak už měli zápas ve svých rukách. Je fajn, že se nám podařilo přidat ještě další branky, už jenom kvůli divákům. V té poslední třetině už se utkání víceméně dohrávalo. Co se týče mých gólů, ty byly v podstatě stejné, jen u toho druhého jsem měl o trochu víc času. Prostě jsem dvakrát zavřel oči a bylo to…"