Proti poslednímu celku tabulky začali domácí s chutí a ve 4. min. šli také do vedení. Mikuš posunul kotouč do jízdy Květoňovi a ten zamířil přesně pod horní tyčku náhradníka v karlovarské brance Závorky.

Hosté o sobě dali vědět v první přesilovce zápasu. Po nepřehledné situaci před Kovářovou brankou sice ještě Zucker spálil obrovskou šanci. O chvilku později ale Noskovu střelu od modré stačil gólman Mountfieldu jen vyrazit a nejproduktivnější hráč Energie Pech dorážkou vyrovnal.

Nerozhodný stav trval jen necelé tři minuty. Po akci Martynka si před Závorku nabruslil Červený a ukázkovým bekhendovým blafákem zamířil znovu pod břevno. Ještě do první přestávky však Západočeši znovu srovnali krok. Po další hodně nepřehledné situaci před Kovářem nakonec nasměroval kotouč za jeho záda z otočky Dej.

Také po změně stran se Jihočeši tlačili do útoku. Do šancí je ale pozorně bránící soupeř moc nepouštěl. Gólovku měl při vlastním oslabení Kotalík, Závorku však ani nadvakrát nepřekonal.

Hosté ve hře dopředu tolik vidět nebyli, ale nebezpeční byli. Při Košťálově střele zblízka si Kovář svým zákrokem lapačkou řekl o zlatou helmu.
V závěru druhého dějství tlak domácího celku pořádně zesílil. Šimánek nastřelil boční tyč, přímo před Závorkou pak neuspěl R. Pšurný ani faulovaný Martynek.
Tlak Jihočechů pokračoval i v závěrečném dějství. V přesilovce ale ulétl domácí obraně kanonýr Pech a Kovářova lapačka musela opět čarovat. Ve 43. min. ale nestačil Kovář zacvaknout betony po střele Deje a Energie poprvé v utkání vedla.

Mountfield poslednímu celku tabulky body odevzdat nechtěl. Soupeře začal svírat jako ve svěráku. Čtyři minuty před koncem také přišlo vyrovnání, když svůj průnik zakončil i s trochou štěstí Květoň.

Prodloužení se dlouho odehrávalo bez větších šancí. V jeho závěru odmítl možnost rozhodnout Květoň.

O bodu navíc rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšní pouze domácí Gulaš a Kotalík.

Hlasy trenérů – František Výborný (Mountfield): „Ač jsme celý týden hráčům zdůrazňovali, aby se nedívali na tabulku, v hlavách měli, že by to měl být volnější zápas. Vary jsou ale nepříjemný soupeř. Utkání se pro nás přesto vyvíjelo dobře. Ale neproměňovali jsme šance. Vítězství si vážím.“

Martin Pešout (K. Vary): „První polovinu zápasu jsme odehráli velice dobře a soupeře zaskočili. Od druhé poloviny domácí přidali a zbytečná vyloučená nás stála tři body. Od začátku letošní sezony jsme jeli dvaadvacet nájezdů, ale nedali ani gól.“

Branky a nahrávky: 4. L. Květoň (Mikuš), 13. Červený (Martynek), 56. L. Květoň (Mikuš), rozh. náj. Gulaš – 10. Pech (Nosek), 16. Dej (Melenovský, Mocek), 43. Dej (Melenovský). Vyloučení 5:9, využití 0:1.
Rozhodčí: Homola, Trombík – Čech, Jindra. Diváci: 4235.
Mountfield: Jak. Kovář - Ptáček, Kranjc (28. Kolarz), Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš – Kotalík, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Langhammer, Květoň – Sailer, Červený, Martynek – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři Výborný, Kupka a Gula.
K. Vary: Závorka – Nosek, Gulaši, Rohan, Bombic, Mocek, Gründling, Parýzek, Schusser – Kumstát, Pech, Košťál – Zucker, Skuhravý, Zaťovič – Skladaný, Melenovský, Dej – Kuběna, Kupec, Klíma. Trenéři Baďouček a Pešout.