Po šedesáti minutách úporného boje s kupou rušných momentů, netrestaných ostrých zákroků a potyček slavili cenné tříbodové vítězství v poměru 4:1 domácí Kohouti.

Předehrávané střetnutí 23. kola svedlo oba krajské sousedy k již třetímu sezónnímu střetu. Ráznější nástup do zápasu měla českobudějovická družina. Své hostitele přehrávala nasazením i pohybem a vynutila si i tři přesilové hry, ale žádnou z nich k vedoucí trefě nedovedla. Táborský celek se dostal k výraznějšímu ohrožení Dudáčkovy klece v podstatě až v 9. minutě při početní převaze, ani jeho hráči ovšem gólové konto zápasu před první sirénou nezaložili.

Prostřední dějství otevřela už po dvanácti vteřinách vyložená šance Blažka, ale Dudáček jeho střelu i následnou dorážku zneškodnil. V úvodu 24. minuty se rozhořela první, leč zatím nesmělá potyčka mezi domácím Rouskem a obráncem Zichem a její aktéři zamířili na lavici hanby. A právě při hře čtyři na čtyři se udála první změna skóre, o kterou se parádní trefou do horního růžku Novákovy branky postaral českobudějovický mladík Dančišin – 0:1. Tento moment hosty ještě více nabudil a nekompromisní hrou dávali Kohoutům jen pramálo prostoru pro ofenzívu. I přesto se domácí hráči ocitli ve třech stoprocentních šancích, ale Heřman, Pechánek ani Urbanec z nich vyrovnání nevytěžili. Mezitím hodně zatrnulo i domácímu týmu, jenž se na pár desítek vteřin dostal do pevných českobudějovických kleští, Brankář Novák prokázal znamenitou formu. V čase 33:40 zalila ledovou plochu mohutná vlna emocí, která nakonec vyplavila na povrch čtyřminutovou přesilovou hru Tábora. Jeho hráči si s ní dlouho nevěděli rady, ale v polovině 27. minuty se ochozy přece jen rozbouřily po povedené střele kapitána Matušíka – 1:1. Se sirénou oznamující konec druhé třetiny se strhla mela před střídačkou David Servisu. Nejaktivněji si v ní počínali Dvořák a hostující Trummer, jehož sekání celou situaci odstartovalo. Sudí si toho všimli, a Táborští si tak přenesli do poslední třetiny dvouminutovou početní výhodu.

Z utkání Klatovy versus Tábor 0:2.
OBRAZEM: Táborští hokejisté vyválčili cenné tři body na horkém ledě v Klatovech

Během patnáctiminutové přestávky emoce nevychladly a zhruba tisícovka diváků v ochozech měla o zábavu postaráno. K potěše většiny z nich doprovodily ostrou partii také tři góly v síti David Servisu. V polovině 27. minuty se při signalizovaném zákroku na Rouska řítili na Dudáčka Seidl s Březinou a prvně jmenovaný posla domácí do vedení – 2:1. O dvě minuty později se do sebe pustili táborský bek Dvořák s hostujícím Markem, ale následně už fanoušky znovu zaujaly hlavně táborské góly. V čase 51:55 zužitkoval pěknou akci i přihrávku Matušíka Březina a o tři minuty později se po důsledné práci Seidla krásně trefil z mezikruží Rousek – 4:1. Na tomto stavu už se v následujících pěti minutách nic nezměnilo, a tak táborské mužstvo ověnčilo vítězstvím i třetí vzájemný zápas s nepříjemným budějovickým sokem.

HC TÁBOR – DAVID SERVIS 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 37. Matušík (D. Novák), 47. Seidl (Březina), 52. Březina (Matušík, Heřman), 55. Rousek (Seidl) - 24. Dančišin (Káník). Rozhodčí: Volf - Štěpánek, Žídek. Vyloučení: 12:12 - navíc Dvořák (Tábor) a L. Kříž (DS) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváků: 967.

Sestavy – HC Tábor: D. Novák – Kachyňa, Havran, K. Černý, Pípal, Raiterman, Dvořák, Tesař - Blažek, Matušík, Heřman - Seidl, Rousek, Urbanec - Pechánek, Kadilák, Březina. HC David Servis ČB: Dudáček - L. Kříž, Popelka, Michal, Zich, Babchuk, Radoš - Šulčík, Trummer, Marek - Ferebauer, Zayml, Bárta - Vylíčil, Káník, Dančišin.

Ohlas trenéra HC Tábor Tomáše Matušíka: „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání a poctivě jsme se na něj připravovali. Hráče jsme upozorňovali, že to bude opravdu těžká šichta, ale první, a hlavně druhá třetina předčila v tom negativním slova smyslu naše očekávání. Soupeř byl důraznější a lepší, a že jsme se v zápase udrželi, to je hlavně zásluha Davida Nováka. Do třetí třetiny jsme změnili taktiku, trochu jsme se zatáhli, a nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. Máme samozřejmě radost, že jsme nakonec tohle utkání zvládli a vyhráli jsme. Za to klukům patří dík. Do zápasů, které nás teď čekají, ale musíme hodně věcí zlepšit.“