V domácí sestavě chyběli dva klíčoví obránci Moravec a Vráblík, na výpomoc se tak poprvé objevil mladý bek z Plzně Boháč. Po zranění se do hry vrátil útočník Melka a do branky po dvouzápasové pauze Halmoši. Hosté přivezli českobudějovického odchovance obránce Stanislava Dietze. Neúspěšná série se bohužel podepsala na divácké kulise, která byla nejslabší v sezoně.

Motoru se v poslední době nedaří a nevyšel mu ani vstup do důležitého utkání. Hned v úvodu odehrál hodně zpackanou přesilovku a po jejím skončení poprvé inkasoval. Už v 5. min. Lašovu střelu Halmoši jen vyrazil a na Čuříkovu dorážku už byl krátký.

Naštěstí už o tři minuty později hosté doslova nabídli soupeři přesilovku pět na tři, kterou Jihočeši dokázali zužitkovat. Kotalíkovu střelu od modré šikovně tečoval obránce Kříž a zaznamenal svůj premiérový prvoligový gól.

Jenže hosté byli v první třetině lepší. Jejich další branka ještě nebyla uznána pro hru vysokou holí, ale v 19. min. ulétl domácí obraně Fořt a svůj brejk zakončil vydařenou bekhendovou kličkou.

Druhá třetina se hrála opět spíše podle třebíčských not, ale gólman Halmoši držel svůj celek nad vodou. Zaskvěl se především při tutovce Čuříka. Ve 33. min. však byl i on krátký na střelu Křivohlávka pod horní tyčku a hosté vedli už o dva góly. Kontaktní gól stihl dát naštěstí ještě před druhou přestávkou pohotový Šachl.

Hned v úvodu třetího dějství dosáhl vyrovnání placírkou Kuchejda, ale dle pravidel gól nemohl být uznán. To gól šikuly Roba z těžkého úhlu už platil a bylo skutečně vyrovnáno. A to ještě nebylo všechno. Parádní obrat ve skóre završil dorážkou kapitán Kotalík. Minutu před koncem ale vyrovnal Laš a vynutil si prodloužení. V něm rozhodl o druhém bodu pro domácí krásnou trefou Melka.

Branky a nahrávky: 8. Kříž (Kotalík, Melka), 39. Šachl (Semrád), 45. Rob (Kotalík), 47. Kotalík (Rob), 63. Melka – 5. Čuřík (Laš), 19. Fořt ( Kaut, Dlapa), 33. Křivohlávek (Raška), 59. Laš (Dlapa).

Vyl. 5:8 (navíc host. Laš 10 min. a Dolníček 10 + do konce), využ. 1:0. Rozhodčí: Pešina, Souček – Šperl, Samuel. Diváci: 3409.

Motor: Halmoši – Chmelíř, Prokop, J. Novák, Kříž, Posmyk, Boháč, Semrád – Ondřej, Šachl, Skuhravý – Kotalík, Rob, Bárta – Třetina, Melka, Kuchejda – Ferebauer, Přibyl, Vaniš – Prokeš. Trenéři Bělohlav a Jágr.

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (Motor): "Po sérii proher to pro nás bylo těžké utkání. Prohrávali jsme už 1:3, ale nakopla nás branka před koncem druhé třetiny. Třetí třetina z naší strany nebyla špatná, ale vzhledem  k vývoji zápasu jsme si nezasloužili vyhrát za tři body. Dva body bereme."

Kamil Pokorný (Třebíč): "Utkání jsme měli dobře rozehrané, soupeře jsme měli pod vodou, ale nechali jsme ho nadechnout. Cením si toho, že naše mladé mužstvo dokázalo v power play vyrovnat."