Osmadvacetiletý forvard strávil poslední čtyři roky v nižších soutěžích u našich západních sousedů, a navíc si během tohoto období krátce vyzkoušel i Alpskou ligu v barvách rakouského Kitzbühelu.

Začátek jeho hokejového životopisu sklízí zaslouženou pozornost. V sezoně 2010 – 2011 si zahrál na mistrovství světa osmnáctiletých v Německu, kde dokázal dvakrát skórovat. Na stejném šampionátu zářily současné hvězdy zámořské NHL či KHL, jako například Nikita Kučerov, Mark Scheifele, Mika Zibanejad, Seth Jones, Morgan Rielly či brankáři Andrej Vasilevskij a John Gibson.

V seniorském věku si staronová tvář v barvách kohoutů připsala 77 extraligových startů v českých Budějovicích a posléze v Hradci Králové, kam se tehdejší klubu z jihu Čech přesunul. Ve druhé nejvyšší soutěži odehrál Tomáš Rousek 94 zápasů za Havlíčkův Brod a Litoměřice, a jednou naskočil i v Písku. Se třetí nejvyšší soutěží, do které se nyní vrací, má pouze dvanáctizápasovou zkušenost ze služeb pro David servis a následně právě pro HC Tábor, odkud záhy zamířil za hranice.