Do pečlivě připravené šatny se začali první členové táborské hokejové party trousit už po čtrnácté hodině. Do přípravy na ledě nakonec nenaskočili obránce Tomáš Pařízek a útočník Tomáš Rousek, kteří dali přednost společnému působení v nižší soutěži v Německu, a chyběl také obránce Daniel Kabelka, kterého už v průběhu přípravy na suchu vyřadily zdravotní potíže a čeká ho delší rekonvalescence. Všichni ostatní včetně avizovaných nových tváří oblékli připravené tréninkové dresy a absolvovali svižnou jednotku trvající zhruba sedmdesát pět minut. Od pondělí 25. července se k drilu na bruslích připojí i potřebná příprava mimo led.

Hráči na prvním tréninku: Tadeáš Dvořák, David Gába, Štěpán Vácha – Kamil Černý, Adam Čížek, Tomáš Hubata, Tomáš Hajič, Lukáš Kříž, Karel Plášil, Jan Radoš, David Vala – Jan Bárta, Milan Dančišin, Jan Duda, Lukáš Endál, Pavel Chocholoušek, Jan Matiášek, Jakub Matušík, Jan Milfait, Jakub Petržilka, Lukáš Prášek, Jiří Severa, Radek Seidl, Ondřej Šulek, Filip Vlček, Patrik Zayml, Petr Zíb.

Táborské brankáře povede Václav Vacek

Se vstupem na led se dočkal nové posily také realizační tým HC Tábor. S A-týmem v neděli vyjel na led i nový trenér brankářů Václav Vacek. Tento zkušený kouč dlouhá léta působil u českobudějovické mládeže a v posledních letech se věnoval tamním Lvům. V uplynulé sezoně měl navíc ve své režii přípravu brankářek u ženské reprezentace do 18 let.

V klubu se bude Václav Vacek prioritně věnovat brankářům A-týmu, ale zároveň zastřeší také práci s mladými táborskými gólmany. Vznikne tak pozoruhodná pracovní skupina, protože o výchovu klubových strážců brankoviště se pod jeho dohledem budou starat právě všichni tři brankáři A-mužstva kohoutů, tedy David Gába, Tadeáš Dvořák a Štěpán Vácha.