Cílem jejich výpravy se stane nedaleký Pelhřimov, kde už je netrpělivě vyhlížejí domácí Lední Medvědi.

Zápas se promění v souboj tabulkových sousedů ze sedmé, resp. šesté příčky. Domácí celek ztrácí s jedním zápasem k dobru na Kohouty z Tábora jeden bod. Za třemi výhrami a dvě body za porážky v prodloužení, resp. v nájezdech stojí především kvalitní ofenzíva.

O dobré produktivitě pelhřimovských hráčů svědčí 32 vstřelených branek, tato přednost je však znehodnocena mohutným přívalem inkasovaných gólů. Mužstvo vedené nejmladším trenérem na republikové seniorské scéně, čtyřiadvacetiletým Janem Dvořákem, vyfasovalo do soupeřů v součtu 33 brankových direkt.

Jestliže lze v něčem spatřovat výraznou přednost pelhřimovské družiny, pak je to fakt, že její základ je už několik let pohromadě, tudíž konsolidovaný a naladěný na stejnou hokejovou frekvenci. Bratrské dvojice Hadravových a Kasalých, zkušený forvardi Miroslav Kopic s Tomášem Plachým i několik dalších borců umí soupeřově defenzívě pořádně zatopit. Bezesporu zajímavou postavou je šestadvacetiletý americký gólman Christopher Groh, jenž se zatím vyšším procentem dělí o kapsové vytížení s parťákem Martinem Černým.

Pro táborské hokejisty není pelhřimovský stadion na druholigových cestách zrovna oblíbenou stanicí. V minulosti už u zpravidla níže postaveného soupeře nepříjemně narazili a jednoduché to neměli ani v zápasech, které nakonec dovedli k vítězství. Když se parta od Jordánu představila naposledy, byla z toho porážka 2:4. „Domácí nás přehráli vůlí, bojovností a důrazem," řekl tehdy kouč HC Tábor Tomáš Matušík. A Táborští mohou vzít jed na to, že domácí ani tentokrát ze svých zbraní nesleví.

Ani jejich soubor si ale po složitém vstupu do sezony nemůže dovolit ubrat ze stoprocentního soustředění a nasazení ve hře. Před náročným sobotním střetnutím bohužel Kohouty nadále provázejí zdravotní potíže hráčů základního kádru a o sestavě budou mít zřejmě trenéři jasno znovu až bezprostředně před utkáním.

Na druhé straně se zdá být téměř jisté, že do zápasu půjdou s jedním mimořádně silným hráčem k dobru – tradiční podporu fanoušků by měl na Vysočině umocnit organizovaný autobusový zájezd