Nepříliš populární období na suchu zahájilo táborské mužstvo s příchodem tohoto týdne.

Svěřenci trenérů Tomáše Matušíka, Radka Jindry a Václava Svatoše se budou scházet třikrát v týdnu. „Zpočátku nás čekají hlavně aerobní zátěže a takové ty základní věci. Postupně je budeme zkracovat a přecházet k rychlostní vytrvalosti," přibližuje obvyklou náplň úvodních dnů letního drilu prvně jmenovaný kouč.

Přestože je příprava na novou sezonu teprve v plenkách, už nyní je jisté, že se v kádru úspěšného týmu žádné zemětřesení konat nebude. Ke startu letního období ho oproti předchozímu ročníku opustil pouze obránce Ondřej Liška, který zkusí své štěstí v prvoligové Kadani. Hráčský příliv naopak přivedl do přípravy HC jiného beka Michala Klímu. Šestadvacetiletý odchovanec českobudějovického hokeje posbíral v minulých letech na ligovém poli značnou porci zkušeností. V sezoně 2007/2008 oblékl ve dvanácti utkáních také táborský dres, poslední tři sezony strávil v sousedním Milevsku.

Fanoušci „Kohoutů" se jistě těší také na avizovaný návrat kmenového útočníka Jakuba Krätzera, který po hořkém konci táborského hokeje v první lize odešel do německého SC Königsborner. Na pondělním tréninku se objevil také další staronový forvard Martin Mařík, ten je ovšem hráčem jindřichohradeckého Vajgaru a případná jednání s tímto klubem by zřejmě znovu balancovala na velmi ostré hraně.

Pro nejbližší období nemohou táborští trenéři počítat s kvartetem hráčů, kteří museli či teprve musí rázně řešit své zdravotní patálie. Po operaci kolena je útočník David Nedorost, jenž by měl opět hájit barvy Tábora, a to navzdory předčasnému konci v průběhu minulé sezony. Z operace ramena se v současnosti zotavuje obránce Martin Havran. Na podobně rázné zákroky se v nejbližší době chystají útočníci Vojtěch Mrkvička a Tomáš Pechánek.